Ulaşan Haber - Kocaeli

Polisan Holding’den Lise Öğrencilerine İlham Veren Buluşma!

Dilovası Belediyesi tarafından düzenlenen “İlham Veren Hikayeler” buluşmalarının ilk konuğu Polisan Holding Genel Koordinatörü Selçuk Denizhan oldu. Denizhan öğrencilere, başarının sırlarını anlattı.

Editör

Haber
Editör

 

Dilovası Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Has Odası’nda gerçekleştirilen etkinliğe Dilovası Gebkim Anadolu Lisesi, Şehit İlimdar Atasoy İmam Hatip Lisesi, Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı. Toplantıya Polisan Holding Genel Koordinatörü Selçuk Denizhan’ın yanı sıra Dilovası İlçe Spor Müdürü Murat Babaoğlu, Dilovası Belediye Kültür, Sosyal İşler Müdürü Kenan Yılmaz, Polisan Holding İdari İşler Müdürü Arda Zorba ve Kurumsal İletişim Uzmanı Maide Er katıldı.

YAZARKEN DÜŞÜNÜYORUZ

Polisan Holding Genel Koordinatörü Selçuk Denizhan, etkinlikte yaşadığı zorlukları, bunları nasıl aştığını, kariyer planlamalarını ve dönüm noktalarını anlattı, öğrencilere kahkahası bol anekdotlar anlattı. Erciyes Üniversitesi Makina mühendisliği bölümünden mezun olan Denizhan, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Programını ve University of California Berkeley’de Uluslararası İlişkiler ve Finans yüksek lisans yaptığını ve hala Sakarya Üniversitesi, Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında doktora eğitimine devam ettiğini aktararak öğrencilik sürecinin hayat boyu devam ettiğini dile getirdi. “22 yıldır Polisan’da çalışıyorum. Bugün sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum. Öğrencilik hayatınız boyunca başarı basamaklarını tırmanırken yaşayabileceğiniz zorluklardan hep beraber bahsedelim ve birbirimizi tanıyalım istiyorum.“ dedi.

BAŞARININ FORMÜLÜNÜ VERDİ

Kendisinin de öğrenci olduğunu dile getiren Selçuk Denizhan “Öğrenmeyi seviyorum fakat kendimizi geliştirdiğimiz dönemlerde hepimiz formüller ararız. Başarının formülünü veremem ama 3 ipucu verebilirim. Birincisi tüm detaylara hakim olmak, ikincisi kaleme almak, üçüncüsü ise organize etmek. Kendimize hedef koymamız bizi başarıya taşıyacak olan en temel ihtiyacımızdır. Kurucumuz Necmettin Bitlis’inde dediği gibi; ‘Her şey hayal etmekle başlar. Ancak bu da yetmez, hayalinizi kafanızda tecessüm ettirebiliyorsanız o işi gerçekleştirebilirsiniz.’  Hayal edeceğiz, ne istediğimizi bileceğiz ve kaleme alacağız. Kendimden örnek vermek gerekirse, ben yapmak istediklerimi önce yazıyorum, yazma dili konuşma dilinden zor olduğu için yazarken düşünüyoruz. Hedefe ulaşırken yazma dili daha etkili olduğu için hedeflerimizi yazacağız. Bu hedef bir sınavı geçmek olabilir ya da kendimizi görmek istediğimiz bir meslek olabilir. En temel kuralımız yazmak ve aksiyonlarımızı kararlılıkla aksiyona geçirmekle olmalıdır.” dedi.

HIRS DEĞİL AZİM

Polisan Holding Genel Koordinatörü Denizhan, konuşmasına şöyle devam etti: “Başarının formülünü destekleyen önemli kurallar var. Bunlar azim, hırs ve tutkudur. Hırs kendinize zarar verebilir fakat azim bizi yürüdüğümüz yolda başarıya götürecek en önemli etkendir. İstediğimiz konuda kendimize koyduğumuz hedef doğrultusunda azimli olmamız bizi başarıya götürecek yegane husustur.”

80 DEFA DAVRANIŞ KURALI

Konuşmasında değişimin önemli basamaklarından olan 80 defa defa davranışı uygulama kuralı hakkında da bilgi veren Denizhan; konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Kendimizi değiştirmeye her zaman hazır olmamız gerekiyor. Bulunduğumuz ortama yaşadığımız zamana ayak uydurmamız önemli. Değişimi fırsat olarak görmemiz gerekiyor. Karşımıza gelen değişim taleplerini görmemiz, gelişimimiz için önemli. Bilimin ışığında değişimin bize ne faydası olabileceğine bakmamız gerekirse, yapılan son araştırmaların sonucunda bir insanın kendini olumlu ya da olumsuz anlamda değiştirebilmesinin en önemli kısmı istenilen veya istenmeyen bir alışkanlığın 80 defa boyunca tekrarlaması, kendimizi değiştirmenin en önemli kuralıdır.”

KEYİFLİ BİR SÖYLEŞİ

Dilovası Belediyesi tarafından organize edilen ve öğrencilerin kişisel gelişimlerinin artırılması amaçlanan “İlham Veren Hikayeler” adlı programa kendi hikayesini öğrencilerle paylaşan Polisan Holding Genel Koordinatörü Selçuk Denizhan, sunumunun ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Keyifli geçen söyleşinin ardından etkinliğe katılan öğrencilere günün anısına çeşitli hediyeler verildi. Etkinlik, hatıra fotoğraflarının çekimiyle sona erdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
POLİSAN, NOTUNU “B” SEVİYESİNE YÜKSELTTİ DONANMA İLKOKULU’NDA OKUMA COŞKUSU “BASIN ONUR GÜNÜ ULUSAL ÇAPTA KUTLANMALI” İ NAZIM HİKMET’İ ŞARKI VE ŞİİRLERLE ANDILAR BÜYÜKŞEHİR’İN AKADEMİ LİSELERİNE GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ BAŞKAN SEZER'DEN MESAJ 2021, GÖLCÜK’TE SPOR YATIRIM YILI OLDU SANATIN BULUŞMA NOKTASI TARİHİ GAR BİNASI YENİ KÜTÜPHANELERDE SONA DOĞRU SAATLERİN UZATILMASI KÜTÜPHANELERE İLGİYİ ARTIRDI BAŞKAN BÜYÜKAKIN’I KUPALARIYLA ZİYARET ETTİLER A TAKIMI, PAKİZE TEYZENİN YARDIMINA KOŞTU ONUR OKYAY, ADAYLIĞINI AÇIKLADI ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL DOĞA TURU POLİSAN HOLDİNG’DEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE İLHAM VEREN BULUŞMA! VALİ YAVUZ, ÖĞRENCİ SERVİSİNİN KAZA YAPTIĞI ALANA GİDEREK, YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK GÖLCÜK’TE TÖRENLE ANILDI KOİDER KADINLARI ATA’NIN HUZURUNDA BAŞKAN BÜYÜKAKIN, ‘’BOŞA GEÇİRECEK BİR DAKİKAMIZ BİLE YOK’’ GÖLCÜKLÜ GÜMÜŞHANELİLER BU KAHVALTIDA BULUŞTU CUMHURİYET KUTLAMALARINDA FUNDA ARAR’LA GÖRKEMLİ FİNAL CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU FENER ALAYIYLA DEVAM ETTİ GRUP YİRMİ7 ŞARKILARIYLA DEĞİRMENDERE’Yİ SALLADI DUMAN HAYRANLARI, KONSER ALANINI ŞİMDİDEN DOLDURDU BAŞİSKELE’DE BÜYÜK BAYRAM COŞKUSU GÖLCÜK'TE CUMHURİYETİN 98.YIL COŞKUSU KÖRFEZ’DE CUMHURİYET COŞKUSU BAŞİSKELE CUMHURİYET KONSERİ İLE 29 EKİM'İ COŞKUYLA KUTLADI CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI BAŞKAN SEZER: GÖLCÜK'E DEĞER KATACAK BİR HAYALİMİZ DAHA GERÇEK OLUYOR