Ulaşan Haber - Kocaeli

Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Fener Alayıyla Devam Etti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. yıldönümü ilimizde coşku içerisinde kutlanmaya Fener Alayıyla devam edildi. Anıt Park önünden başlayan ve İnönü Cad. 50. Yıl İlkokulu Karşısı Tarih Koridoru Meydanına kadar devam eden fener alayı yoğun katılımla gerçekleşti.

Editör

Haber
Editör

 

Anıt Park önünden başlayan Fener Alayı’na Vali Seddar Yavuz,   Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Saffet Sancaklı, Deniz Eğitim-Öğretim ve Garnizon Komutanı Tümamiral Ayhan Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Vali Yardımcıları,  İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, siyasi parti temsilcileri ve 7’den 70’ine binlerce vatandaş katıldı. 

Vali Seddar Yavuz, protokol üyeleri ve vatandaşlar ellerine aldıkları Türk Bayrakları ve meşalelerle Anıt Park önünden, Tarih Koridoru Meydanına kadar yürüdüler. Yol üzerinde bulunan vatandaşlar ve esnaflarda bayraklarını sallayıp, alkışlayarak eşlik ettiler.

Türk bayrakları ve meşaleler eşliğinde yürüyen vatandaşlar büyük bir coşkuyla bayram sevincini ve coşkusunu yaşarken, meşaleler tüm caddeleri aydınlattı.

 

Vali Seddar Yavuz Fener Alayının ardından yaptığı konuşmalarında; Bugün Cumhuriyetimizin 98. Yılını kutluyoruz. Büyük bir onurla, şerefle ve haysiyetle tıpkı kurulduğu ilk gün gibi heyecanlıyız. Bugün Kocaeli bir kez daha bağımsızlığına, bayrağına, şeref ve namusuna sahip çıkacağını gösterdi. Binlerce vatandaşımızla yürüdük ve dedik ki siz bizi kuşatamazsınız. Siz bizi yenemezsiniz. Bizim yolumuz Hakk yolu, bizim yolumuz İ’lay-i Kelimetullah yoludur. Biz bin yıldır Hakk’ı ve hukuku haykırdık. Siz 1071’i, 1453’ü, 1915’i hazmedemediniz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bilim ve teknoloji ile buluşmasını hazmedemediniz. Bu Aziz Millet Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük liderler çıkardı. Biz tek yürek, tek milletiz. İnanıyorum ki bu Cumhuriyet coşkusu, bu bağımsızlık coşkusu sadece sınırlarımızla sınırlı kalmayacak, mazlumlara da örnek olacaktır, geçmişte olduğu gibi. Diyoruz ki; biz geliyoruz, geldiğimizde daha güçlü geleceğiz, Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, Ezanımızı dindiremeyeceksiniz, sömüremeyeceksiniz, katledemeyeceksiniz, İslam coğrafyasını tarumar edemeyeceksiniz, Kafkasları tarumar edemeyeceksiniz ve bizi yenemeyeceksiniz.

 

Bu Asır; Bizim Asrımız

Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize, 98 yıldır bu ülkenin gelişmesi için çalışan devlet büyüklerimize, bilim insanlarımıza, kısaca milletimizin her bir ferdine minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Davetimize iştirak eden, Cumhuriyet coşkumuza ortak olan binlerce insanımıza minnet ve şükran borçluyuz. Sevgili gençler; çok çalışacağız, çok emek vereceğiz ama bu asrı bizim asrımız yapacağız.” diyen Vali Yavuz herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
POLİSAN, NOTUNU “B” SEVİYESİNE YÜKSELTTİ DONANMA İLKOKULU’NDA OKUMA COŞKUSU “BASIN ONUR GÜNÜ ULUSAL ÇAPTA KUTLANMALI” İ NAZIM HİKMET’İ ŞARKI VE ŞİİRLERLE ANDILAR BÜYÜKŞEHİR’İN AKADEMİ LİSELERİNE GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ BAŞKAN SEZER'DEN MESAJ 2021, GÖLCÜK’TE SPOR YATIRIM YILI OLDU SANATIN BULUŞMA NOKTASI TARİHİ GAR BİNASI YENİ KÜTÜPHANELERDE SONA DOĞRU SAATLERİN UZATILMASI KÜTÜPHANELERE İLGİYİ ARTIRDI BAŞKAN BÜYÜKAKIN’I KUPALARIYLA ZİYARET ETTİLER A TAKIMI, PAKİZE TEYZENİN YARDIMINA KOŞTU ONUR OKYAY, ADAYLIĞINI AÇIKLADI ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL DOĞA TURU POLİSAN HOLDİNG’DEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE İLHAM VEREN BULUŞMA! VALİ YAVUZ, ÖĞRENCİ SERVİSİNİN KAZA YAPTIĞI ALANA GİDEREK, YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK GÖLCÜK’TE TÖRENLE ANILDI KOİDER KADINLARI ATA’NIN HUZURUNDA BAŞKAN BÜYÜKAKIN, ‘’BOŞA GEÇİRECEK BİR DAKİKAMIZ BİLE YOK’’ GÖLCÜKLÜ GÜMÜŞHANELİLER BU KAHVALTIDA BULUŞTU CUMHURİYET KUTLAMALARINDA FUNDA ARAR’LA GÖRKEMLİ FİNAL CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU FENER ALAYIYLA DEVAM ETTİ GRUP YİRMİ7 ŞARKILARIYLA DEĞİRMENDERE’Yİ SALLADI DUMAN HAYRANLARI, KONSER ALANINI ŞİMDİDEN DOLDURDU BAŞİSKELE’DE BÜYÜK BAYRAM COŞKUSU GÖLCÜK'TE CUMHURİYETİN 98.YIL COŞKUSU KÖRFEZ’DE CUMHURİYET COŞKUSU BAŞİSKELE CUMHURİYET KONSERİ İLE 29 EKİM'İ COŞKUYLA KUTLADI CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI BAŞKAN SEZER: GÖLCÜK'E DEĞER KATACAK BİR HAYALİMİZ DAHA GERÇEK OLUYOR