Ulaşan Haber - Kocaeli

İzmit’te Zafer Alayı coşkusu

İzmit’e bayram ruhunu pandeminin tüm olumsuzluklarına rağmen yaşatan ve coşkulu bayramlar kutlatan Av. Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığındaki İzmit Belediyesi, şehir merkezinde 30 Ağustos Zafer Meşalesi’ni gençlerle birlikte yaktı

Editör

Haber
Editör

 
 
 
İzmit’e milli bayram ruhunu yeniden kazandıran Av. Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığındaki İzmit Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Fener Alayı düzenledi. Pandemi kuralları dikkate alınarak düzenlenen etkinliklerde Zafer Bayramı’nın 99’uncu yılı şerefine Kültür Tepesi’nden Kent Meydanı’na kortej yürüyüşü yapıldı. Gençliğin yaktığı meşaleler arasında şehrin işlek caddelerinden ilerleyen yüzlerce kişilik Fener Alayı, Zafer Bayramı’nın coşkusunu tüm esnafa, sokak aralarına ve evlerinden korteji izleyen İzmitlilere hissettirdi. 
 
HER YERDEN KUTLAMA 
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in en önde saf tuttuğu Fener Alayı’nda belediye bandosu eşliğinde birçok dernek, vakıf ile siyasi parti başkan ve yöneticileri, kulüp temsilcileri, sporcular ve aileleriyle birlikte korteje dahil olan vatandaşlar yerini aldı. Zafer Yolu’nu adım adım kat ederek Kent Meydanı’na ulaşan vatandaşlar gururlu ve coşkulu anlar yaşadı. İzmit Belediyesinin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan Fener Alayı’na birçok şehirden vatandaşlar da kutlama mesajlarıyla katıldı.
 
FENER ALAYI COŞKUSU
CHP İl Başkan Yardımcısı Barış Topal, CHP Körfez İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, Gelecek Partisi İl Başkanı Serap Çakır, Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk, Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, İzmit Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Erenkaya ve muhtarlar da İzmit’in sokaklarında Fener Alayı coşkusuna ortak oldu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
KARTEPE EŞME MADEN DERESİ KÖPRÜSÜ SAHİLİ BİRLEŞTİRECEK HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK “BİR ÖĞÜN DE BİZDEN OLSUN” BAŞKAN BÜYÜKAKIN, TÜMAMİRAL GEDİK’İ ZİYARET ETTİ BAŞİSKELE AİLE DANIŞMA VE YAŞAM MERKEZİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR ÇINARLIK MEYDAN KAFE KASIMDA AÇILIACAK MECİDİYE’DE UZUN HASAN TÜRBESİ VE MESİRE ALANI YENİLENİYOR İKİ MAHALLE ARASINDA GEÇİŞLER ŞİMDİ DAHA KONFORLU VE GÜVENLİ BÜYÜKŞEHİR’DEN ROMAN ÇİFTLERE ÇİFTE KONSER BÖYLE OLUR ROMANLARIN NİKAHI KARTEPE SİVİL TOPLUM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE BİLGİ EVİ’NİN PROTOKOLÜ İMZALANDI HASANEYN YASAKDÜZÜ SPOR TESİSLERİ İHALESİ YAPILDI BAŞKAN SÖĞÜT, “YENİ NEFES ALANLARI OLUŞTURUYORUZ” İZMİT’TE ANNE TAKSİ HİZMETİ SÜRÜYOR EVLADIM, ELİNE NE GEÇTİ? BAŞKAN ÖZLÜ İTFAİYE HAFTASI’NDA İTFAİYECİLERİ YALNIZ BIRAKMADI KOCAELİ’NİN GÜZELLİKLERİ OBJEKTİFLERE YANSIDI ‘’BEN DE VARIM’’ PROJESİNE FİGEN BÜYÜKAKIN’DAN DESTEK İLGİNİ ÇEKEN BİR CANLI BUL, FOTOĞRAFINI ÇEK TARİHİ SUALTI KAZISINA MARKA PROTOKOLÜ BAŞİSKELE SAHİLİ’NDE YELKENLER FORA 100.YILINDA DERGAH MECMUASI SEMPOZYUMU BAŞLADI KERPE’DE SUALTI KAZISI BAŞLADI KÖRFEZLİ ÇOCUKLAR ‘KRAL ŞAKİR’LE EĞLENDİ KANDIRA SAPAĞINI VE YÜRÜYÜŞ YOLUNUNDA İNCELEME BAŞİSKELE’DE ÜCRETSİZ YAZ SPOR OKULLARI SONA ERDİ İZMİT’TE ZAFER ALAYI COŞKUSU HEREKE SAHİL PARKI, ZAFER BAYRAMINDA AÇILDI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 99. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI