Ulaşan Haber - Kocaeli

“Mehmet Âkif’e Mektup Var” Yarışması Ödül Töreni

Gölcük Belediyesi ve Gölcük İlçe Milli Müdürlüğü iş birliğiyle; İstiklâl Marşı’nın kabulünün 100.yıl dönümü münasebetiyle, ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Âkif Ersoy’a mektupların yazıldığı, “Mehmet Âkif’e Mektup Var” yarışmasının ödül töreni Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda gerçekleştirildi.

Editör

Haber
Editör

  Ödül törenine; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Nihat Abiş, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, öğrenciler ve davetliler katıldılar.

 

TÜRK GENÇLERİNE MODEL OLACAK BİR ŞAHSİYET

 

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı konuşmada: “İstiklâl Marşı’mızın kabulünün 100.yıl dönümü münasebetiyle düzenlediğimiz, şahsiyeti, duruşu, düşünceleri ve eylemleriyle Türk gençlerine model olacak en önemli şahsiyetlerden biri olan İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’a mektupların yazıldığı, “Mehmet Âkif’e Mektup Var” yarışmamızın ödül törenini, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü gibi anlamlı bir günde siz kıymetli davetlilerin katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Dereceye giren kıymetli öğrencilerimizi can-ı gönülden tebrik ediyor, katılan tüm öğrencilerimize, programımıza iştirak eden herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut da dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

 

Lise kategorisinde dereye giren:

1-Gölcük Fen Lisesi öğrencisi Gizem Nur İrtemek’e,

2-Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Sude Acar’a

3- Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Yağmur Melek Micaz’a,

 

Ortaokul kategorisinde giren:

1.Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu öğrencisi Emre Yaman Timur’a,

2.Ömer Seyfettin Ortaokulu öğrencisi Muhammet Ömer Yazıcıoğlu’na,

3. Gölcük İmamhatip Ortaokulu öğrencisi Kuzey Aykaç’a ödülleri olan; bisiklet ile beraber, Gölcük Belediyesi tarafından yayınlanan Mehmet Akif ve İstiklal Marşı ile Sırat-ı Müstakim / Sebilürreşad Dergisi ve Mehmet Akif Ersoy kitabı hediye edildi. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.