Ulaşan Haber - Kocaeli

Okuma Sanatı Durmak Bilmiyor!

Okuma Sanatı Kulübü 2017 Nisan ayından bugüne dek toplamda 64 devlet okuluna kütüphane ve kitap desteğinde bulundu. Bunlardan 2 tanesini Kocaeli’nin Körfez ilçesine bağlı Hereke mahallesinde gerçekleştirdi.

Editör

Haber
Editör

       Okuma Sanatı kulübü kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı’nın   geçtiğimiz Haziran ayında hayatını kaybeden eniştesi merhum Adnan Özgül adına kütüphane kuruldu. Merhumun eşi Aysel Özgül ve çalıştığı firma olan Sentez Ambalaj Adnan Özgül’ün adını ve hatırasını yaşatmak adına böyle bir proje başlattılar ve kütüphane için maddi ve manevi destekte bulundular. Kİtplarıda bizzat Okuma Sanatı Sanatı kulübü temin edip açılışını 9 Temmuz da gerçekleştirdiler..

         Açılışı  Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt, Şube Müdürü Hüseyin Çınar, Okul Müdürü İshak Ünlü, Öğretmenlerden; Hüseyin Çavuş, Mert Aksoy ve Kübra Çakır ile merhumun eşi Aysel Özgül, oğlu Ayhan Özgül, kızı Aysu Özgül başta olmak üzere diğer aile fertleri ve Okuma Sanatı Kulübü üyeleri ile gerçekleştirildi. Kulübün öncelikli hedefi Kocaeli’de sonra tüm Türkiye genelinde kütüphanesiz okul kalmayıncaya dek çalışmak ve çocukları kitaplarla buluşturmaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt Okuma Sanatı Kulübü’nün emekçilerini ve Aysel Özgül’ü duyarlı davranışlarından dolayı tebrik etti ve bu hassasiyetin herkese örnek olması gerektiğini söyledi. Okuma Sanatı Kulübü kurucusu Tülay hanım ve ekibine Körfez bölgesinde yapacakları tüm projelerde tam destek yanınızdayız mesajını verdi.

           Çocuklara, doğaya, ülkesine ve dünyaya olan borcunu en etkili şekilde ödemeye çalışan Okuma Sanatı Kulübü çalışmalarını her geçen gün arttırmaya devam etmektedir.      

         Harekete geçirilmemiş iyilik, iyilik değildir!

 

       

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.