Ulaşan Haber - Kocaeli

Sokaktaki Can Dostlarımız Başiskele Belediyesi’ne Emanet

Başiskele Belediyesi, tüm Başiskeleli vatandaşların sağlığı, rahat ve huzuru için “Sosyal Belediyecilik” anlayışıyla sokakta can dostlarımızı yalnız bırakmıyor.

Editör

Haber
Editör

 

Koronavirüs salgını süresince özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarında, kafe ve restoranların kapalı olduğu süreçte yiyecek bulmakta zorlanan kedi, köpek ve kuşların beslenmesi konusunda ilçenin her bir köşesine mama ve yem bırakan Başiskele Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri ekipleri, yeni normalleşme döneminde de sokaktaki can dostlarımızın yanında olmaya devam ediyorlar. Mama desteği yanında, sokaktaki sahipsiz sevimli dostlarımızın aşılama, bakım ve tedavi hizmetlerini yürüten Başiskele Belediyesi Veterineri Ramazan Karagöz, yaptıkları hizmetlerle hem halk sağlığını, hem de çevreyi ve doğal hayatı koruduklarını ifade etti. Karagöz, sokak hayvanları konusunda vatandaşların daha duyarlı ve hoşgörülü olmasını da istedi.  

 

DÜNYADA HAYVANLAR İÇİN UYGULANACAK İLK KANUN

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da yakın zamanda müjdesini verdiği "Hayvanları Koruma Kanunu"nda sona doğru yaklaşıldı. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda, AK Parti milletvekillerinin Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk üç maddesi kabul edildi. Dünyada hayvanlar için bir ilk olacak olan düzenlemeyle can dostlarımız bir nesne olarak değil can taşıyan varlıklar olarak görülecek.

 

YENİ KANUNLA YEREL YÖNETİMLERE BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR

 

"Hayvanları Koruma Kanunu" ile sahipsiz hayvanlar bakımından yerel yönetimlerce yapılacak tedavi, parazit mücadelesi, aşılama, kısırlaştırma ve dijital kimliklendirme yöntemleriyle işaretleme işlemleri olarak belirleniyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.