Ulaşan Haber - Kocaeli

BİLNET Kocaeli yine fark yarattı: LGS-2021’de %95 kitlesel başarı

BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında bu yıl da kitlesel başarıya imza attı. BİLNET’li öğrencileri %95’i Türkiye sıralamasında 400 ile 500 puan arasını temsil eden ilk %10’luk dilimde yer aldı.

Editör

Haber
Editör

 

OKUL YÖNETİMİNDEN BAŞARI DİLEĞİ
LGS-2021’in merakla beklenen sonuçları dün açıklandı. Pandemi koşullarında ikinci kez gerçekleşen LGS’de, soruların zorluğu bir hayli tartışılsa da, BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü kitlesel başarıda yine adından söz ettirmeyi başardı. Ortaokul 8.sınıfların katıldığı, ilk oturumunda 50, ikinci oturumunda 40 olmak üzere toplam 90 soru sorulan ve 155 dakika süren sınavda BİLNET Kocaeli öğrencilerinden %95’i 400 ile 500 puan arası %10’luk başarı diliminde yer aldı. Nitelikli okul tercihinde ilk bölüm olan %10’luk dilimde sağlanan bu başarı, okul yönetimini de gururlandırdı.
Öte yandan sene boyunca spor ve sanatla ilgili katıldığı her yarışma ve etkinlikte ödüller alarak dikkatleri üzerine çeken BİLNET Kocaeli, Türkiye sıralamasında zirveyi oluşturan 450 puan ve üzeri %0,9’a kadar dilimde %20 başarı sağlayarak ayrı bir sevinç ve gurur yaşadı. Bu yıl pandemi koşulları bütün bir yılı etkilemesine rağmen elde edilen başarıdan dolayı okul yönetimi sınava giren bütün öğrencileri tebrik etti, başarılarının lise hayatında da devam etmesini diledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
BİLNET KOCAELİ ÖĞRENCİLERİ İSTEDİKLERİ OKULLARA YERLEŞTİ TED BAŞARI BURSU VERECEK BİLNET KOCAELİ YİNE FARK YARATTI: LGS-2021’DE %95 KİTLESEL BAŞARI BİLNET KOCAELİ’DE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTISI BİLNET SATRANÇ TAKIMI YİNE KÜRSÜDE BİLNET’TE, ‘BİLİM ŞENLİĞİ’ TAMAMLANDI AYŞE BEGÜM ONBAŞI’DAN BİLNET ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL MESAJ BİLİM MERKEZİ’NDE ‘’STEM ÖĞRETMEN EĞİTİMİ’’ BİLNET, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETİYOR BİLNET KOCAELİ’YE YİNE ÖDÜL VAR GÖLCÜK DİJİTAL KÜTÜPHANESİ YANINIZDA BİLNET KOCAELİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR BİLGİ KÖPRÜSÜ GÜNDÜZ BAKIMEVİ’NDE “MAHREMİYET BİLİNCİ EĞİTİMİ” BİLGİ KÖPRÜSÜ KİDS’DE YAŞLILARA SAYGI HAFTASI BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ’DEN HUZUREVİ SAKİNLERİNE SÜRPRİZ BİLNET KOCAELİ, BUZDA YİNE KÜRSÜDE DİLOVASI'NDA ÖĞRENCİLERE 10 BİN TABLET BİLENLERE SELAM OLSUN BİLNET KOCAELİ MUN, SERTİFİKALARINI ALDI BİLNET KOCAELİ’DEN 2021’E DOĞRU, GÜLÜMSETEN ETKİNLİK BİLGİ KÖPRÜSÜ’NDE PERSONEL EĞİTİMİ “GEBKİM MTAL’DE BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZILMIŞ” HACI BEKTAŞ VELİ'YE ZEKA OYUNLARI HAYAT ATÖLYESİ KOCAELİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR CİNBİR, BİLNET’İ ZİYARET ETTİ BAŞİSKELELİ ÖĞRENCİLER EBA DESTEK SINIFLARI’NDAN ÇOK MEMNUN YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR! BİLNET, ‘OKULUM TEMİZ’ BELGESİNE KAVUŞTU SEDAŞ’IN “STARGATE” PROJESİNDE MEZUNİYET HEYECANI OKUMA SANATI YENİ PROJELERLE İŞ BAŞINDA