Ulaşan Haber - Kocaeli

Başkan Söğüt, Sipahilerde...

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Halk Meclisi toplantıları kapsamında; Sipahiler Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi, “Her işimizi ortak görüş ile yapıyoruz” dedi

Editör

Haber
Editör

Sipahiler Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Belediye Başkanı Şener Söğüt, talep ve önerileri yerinde dinledi. Halk Meclisi toplantısına Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfez Belediyesi Genel Koordinatörü Selattin Kabadayıoğlu, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Muhtarlar Dernek Başkanı Engin Öztürk, Sipahiler Mahalle Muhtarı Murat Tezel, Körfez İsu Şube Müdürü Alper Engin ve Birim Müdürleri katılım sağladı.

VATANDAŞIN GÖRÜŞÜ ALINDI
Mesaisine Sipahiler Köyü’nde başlayan Başkan Söğüt, toplulaştırma ile ilgili toplantı gerçekleştirdi. Tarım arazilerinin daha verimli kullanılmasını amaçlayan toplulaştırma çalışmalarıyla ilgili vatandaşların görüşlerini alan Söğüt”  Körfez İlçemizde Cuma, Çıraklı, Himmetli, Osmanlı, Karayakuplu ve Kutluca’yı kapsayan ve toplamda 6 bin 250 hektarlık alanda yapılacak olan toplulaştırma çalışmaları devam ediyor.

SİZ İSTEMEZSENİZ YAPMAYIZ
Biz, siz istemediğiniz sürece hiçbir adım atmayız. Geçtiğimiz günlerde Cuma Köyü’nde hak sahiplerine tapuları verildi. Çıraklı’da yeni tarlaların tescil, Himmetli’de ise kadastro kontrol işlemleri sürüyor. Karayakuplu ve Osmanlı’da 1. askı süreci, Kutluca’da 1. askı hazırlık süreci devam ediyor” bilgilerini verdi. 

BAŞKAN SÖĞÜT ”YOL MEDENİYETTİR”
Toplulaştırma konusunda Sipahiler Köyü’nde yaşayan vatandaşların görüşlerini dinleyen Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Sevindikli ve Sipahiler Köyleri’nden geçen Kuzey Marmara Otoyolu ile ilgili de vatandaşlarla sohbet etti. ‘Yol medeniyettir’ diyen Söğüt, “Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan Kuzey Marmara Otoyolu, ülkemizin en büyük sanayi bölgelerini barındıran Marmara Bölgesi’nin ulaşımını rahatlatacak yüksek standartlı, güvenli, kaliteli ve kesintisiz bir ulaşım yatırımı. Hepinizin bildiği üzere bir ayağı da köylerimizden geçiyor.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü ve dünyaya örnek olan iradesiyle bu yatırımlar gerçekleşiyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR

Vatandaşlar, kendilerini dinledikleri ve birlikte karar alındığı için memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Söğüt’e teşekkür ettiler. Belediye Başkanı Şener Söğüt, beraberindekilerle ve muhtarla birlikte gün boyu Sipahiler Köyü’nde çeşitli incelemelerde bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Naciye - 05 Temmuz 2021 05:02
Sipahilerde arsam var ama uzun ince toplulaştırma olucakmı yoksa başka planlamalarmı.var