Ulaşan Haber - Kocaeli

BİLNET’te, ‘Bilim Şenliği’ tamamlandı

BİLNET Okulları 3.Bilim Şenliği 13 kampüsün katılımıyla online olarak düzenlendi. Alanında uzman ünlü yazar ve bilim insanlarının konuşmacı olarak yer aldığı şenlikte, bir de bilgi yarışması düzenlendi. Kocaeli Kampüsü’nden iki öğrenci derece elde ederek okullarına gurur yaşattı.

Editör

Haber
Editör

 

BİLNETTE 3.BİLİM ŞENLİĞİ
BİLNET Okulları, bilim üzerinde yürüme amacını her yıl düzenlenen Bilim Şenlikleriyle ortaya koyuyor. Bu yıl da ara verilmeyen şenlikler, pandemi nedeniyle online olarak düzenlendi. Bu durum aynı zamanda fırsata dönüştürülerek 13 kampüsten 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için özel söyleşiler gerçekleşti. Bu söyleşilerin ilkinde Doğan Yayınları Yazarı Göktuğ Canbaba, “Yaratıcı Okuma ve Yazma, Fantastik Öyküler” üzerine söyleşi düzenledi. 
PROF.DR.ALİ NESİN DE KATILDI
İkinci söyleşinin konuğu Günışığı Yayınları Yazarı Füsun Çetinel oldu. Çetinel, “Hikâyeler Nasıl Gelir?” konulu söyleşi gerçekleştirdi. Online söyleşilerin üçüncü konuğu ise ülkemizde matematik eğitiminin kalıplarını kıran ve yayınları, araştırmaları, özellikle de Nesin Matematik Köyü projesiyle yaratıcı eğitim alanında istisnai bir başarı yakalayan Prof. Dr. Ali Nesin oldu. Söyleşilere katılım bir hayli fazlaydı. Öğrenciler, ünlü yazar ve bilim insanlarından önemli bilgiler öğrendi.
KOCAELİ’DEN İKİ DERECE
Bilim Şenliği kapsamında bütün kampüslerde Türkçe, Matematik ve Fen branş öğretmenleri ile öğrencileri tarafından özel etkinlikler de düzenlendi. Bu kapsamda stant ve lobi çalışması yapıldı. Okul içi etkinlikler düzenlendi. Atık metaryellerden tasarım yarışmaları gerçekleşti. Ayrıca Bilim Şenliği’nin bir geleneği olan bilgi yarışması da yapıldı. Oldukça zevkli ve çekişmeli geçen yarışmalar 5 ve 6. sınıflar ile 7 ve 8.sınıflar olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleşti. 7 ve 8. sınıflar kategorisinde Kocaeli Kampüsü öğrencilerinden Ege Bayrak 2’nci, Deniz Eren Barış 4’üncü olarak okullarına gurur yaşattı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
BİLNET KOCAELİ ÖĞRENCİLERİ İSTEDİKLERİ OKULLARA YERLEŞTİ TED BAŞARI BURSU VERECEK BİLNET KOCAELİ YİNE FARK YARATTI: LGS-2021’DE %95 KİTLESEL BAŞARI BİLNET KOCAELİ’DE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTISI BİLNET SATRANÇ TAKIMI YİNE KÜRSÜDE BİLNET’TE, ‘BİLİM ŞENLİĞİ’ TAMAMLANDI AYŞE BEGÜM ONBAŞI’DAN BİLNET ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL MESAJ BİLİM MERKEZİ’NDE ‘’STEM ÖĞRETMEN EĞİTİMİ’’ BİLNET, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETİYOR BİLNET KOCAELİ’YE YİNE ÖDÜL VAR GÖLCÜK DİJİTAL KÜTÜPHANESİ YANINIZDA BİLNET KOCAELİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR BİLGİ KÖPRÜSÜ GÜNDÜZ BAKIMEVİ’NDE “MAHREMİYET BİLİNCİ EĞİTİMİ” BİLGİ KÖPRÜSÜ KİDS’DE YAŞLILARA SAYGI HAFTASI BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ’DEN HUZUREVİ SAKİNLERİNE SÜRPRİZ BİLNET KOCAELİ, BUZDA YİNE KÜRSÜDE DİLOVASI'NDA ÖĞRENCİLERE 10 BİN TABLET BİLENLERE SELAM OLSUN BİLNET KOCAELİ MUN, SERTİFİKALARINI ALDI BİLNET KOCAELİ’DEN 2021’E DOĞRU, GÜLÜMSETEN ETKİNLİK BİLGİ KÖPRÜSÜ’NDE PERSONEL EĞİTİMİ “GEBKİM MTAL’DE BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZILMIŞ” HACI BEKTAŞ VELİ'YE ZEKA OYUNLARI HAYAT ATÖLYESİ KOCAELİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR CİNBİR, BİLNET’İ ZİYARET ETTİ BAŞİSKELELİ ÖĞRENCİLER EBA DESTEK SINIFLARI’NDAN ÇOK MEMNUN YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR! BİLNET, ‘OKULUM TEMİZ’ BELGESİNE KAVUŞTU SEDAŞ’IN “STARGATE” PROJESİNDE MEZUNİYET HEYECANI OKUMA SANATI YENİ PROJELERLE İŞ BAŞINDA