Ulaşan Haber - Kocaeli

Başkan Hürriyet'in önemli konukları

CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstanbul Milletvekili Toprak ve PM Üyesi Aydın Milletvekili Tezcan, Başkan Hürriyet’i ziyaret etti

Editör

Haber
Editör

 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Parti Meclis Üyesi ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve Parti Meclis Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan İzmit’te gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretinin ardından İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret etti 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Parti Meclis Üyesi ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve Parti Meclis Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan İzmit’e gelerek esnafı ziyaret etti. Kendilerine İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Parti Meclis Üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve il yönetimi, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve ilçe yönetimi eşlik etti. Esnafa kolaylık dileyen heyet, esnafın pandemi sürecinde yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini dinledi. 
 
KİRA ALINMAYACAK 
 
İzmit esnafını gezerek kolaylık dileyen heyet programına Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ziyareti ile devam etti. Ekibi karşılayan Oda Başkanı Kadir Durmuş, kentte esnafın yaşadığı sorunları ve talepleri iletti. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, pandemi sürecinden sıkıntı yaşayan vatandaşlar için destek paketini devreye soktuklarını belirterek, Aralık, Ocak ve Şubat aylarında genelge ile kapatılan esnaftan işgal harcı almayacaklarını, kapanmayan esnaflarımızın geliri düştüğü için erteleme ve ödeme kolaylığı sağlanacağını, kirada bulunan ve pandemi sürecinde dükkânını açmayan kiracılardan işletme açılana kadar kira almayacaklarını ifade etti. 
 
ÖNEMLİ SONUÇLAR ELDE ETTİK 
 
Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ziyaretinin ardından Başkan Hürriyet, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ı makamında ağırladı. Makamda konuşan Tezcan, “Bugün esnaflarımızı ziyaret ettik. Özellikle pandemi döneminde Vatandaşın derdi sıkıntısı nedir diye İzmitlilere sorduk. 2 şey çok önemli. İlki vatandaşın derdine çare olabilecek çözümler üretebilmek, ikincisi de bizim yereldeki seçilmiş kadrolarımızın halkla teması konusunda geri bildirimleri almak. Her ikisinde de önemli sonuçlar elde ettik. 
 
HEP BERABER ÇÖZECEĞİZ 
 
Bugün çok mutlu olduk. Hem esnafımızla hem de esnaf odası başkanımızla görüştük. Fatma Başkanımızın çalışmalarından çok memnunlar. Halka dokunan bir çalışmanın meyvelerini aldığımızı görüyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz Türkiye’nin her yerinde vatandaşın derdini anlayıp onlara dokunarak, halkın gerçek gündemini yakalayarak onu takip etmeye devam edeceğiz. Vatandaşın sorunu açlık, yoksulluk ve işsizlik. Bunu da inşallah hep beraber çözeceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
KARŞILIĞINI SOKAKTA ALIYOR 
 
CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, “ Bugün Kocaeli’de olmaktan mutluyum. Sokakta gördüğüm ilgiden şunu anladım: Başkanımız çok güzel ekin ekmiş burada. Bunun da karşılığını sokakta sevgisiyle alıyor. Gösterilen o sevgi ve ilgi Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin halka dokunduğunun bir göstergesi. Bunu devam ettireceğiz. Biz yöneticiler olarak halkın temel ihtiyaçları noktasında sorunları Ankara gündemine taşıyacağız. İzmit’e kazandırdığımız hizmeti Kocaeli’de de devam ettireceğiz” şeklinde konuştu. 
 
İZMİTLİLER ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM 
 
Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bugün çok kıymetli iki misafiri ağırladık. Esnafımızı gezerek sorunlarını ve taleplerini dinledik. Bütün İzmit ve İzmitliler adına kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onların burada esnafımızın derdini sorması, esnaflarımızdan aldığı çözüm önerilerini, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirmeleri buradaki esnafımız için çok kıymetli. Kocaeli’ye değer verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.