Ulaşan Haber - Kocaeli

Okuma Sanatı Kütüphaneler Kurmaya Devam Ediyor.

Okuma Sanatı Kulübü 6 Nisan 2017 yılından bugüne dek 200.000 ‘in üzerinde kitap toplamış 54 kuruma kitap ve kütüphane desteği vermiş ve 50 ‘nin üzerinde kitap geceleri düzenlemiştir.

Editör

Haber
Editör

 

 

         Kulüp Dilovası bölgesindeki çalışmalarını hızla devam ettirmekte ve  pandemi dönemi olmasına rağmen bu bölgeye 9. kütüphanenin kurulmasına vesile olmanın  haklı gururunu yaşamaktadır.

         Dilovası Solventaş İlkokulu’na Mahmur Ersin Gürün Kütüphanesi hayırsever Tuğba Gürün ve ailesinin maddi manevi katkıları ile kazandırılmıştır.

         Açılış Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Kaymakam Mustafa Asım Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Kocaeli İl Kültür Müdürü Fatih Taşdelen ve Okuma Sanatı Kulübü üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirilmiştir.  Dilovası bölgesinde ve tüm Kocaeli genelinde kütüphane açmaya devam eden kulüp Kocaeli’de kütüphanesiz okul kalmayıncaya kadar çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.

          Sosyal bir projeyi diğer bir sosyal proje ile destekleyen kulüp katkı sağlayanlar adına Tema Vakfına fidan bağışında bulunup takdim ettiler.

         “Okumak için çok fazla neden var!”

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.