Ulaşan Haber - Kocaeli

Gezici Kütüphane Başiskele’de

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Gezici Kütüphane" Kültür ve Turizm Kenti Başiskele’de kitapseverlerle buluştu.

Editör

Haber
Editör

Başiskele Belediyesi’nin koordinesiyle Barbaros Mahallesi Semt Meydanı’nda hizmet veren “Gezici Kütüphane” 10:00 – 17:00 arasında Başiskelelileri ağırladı. Koronavirüs Salgını dolayısıyla kapalı mekânlara ve kütüphanelere gidemeyen halkın daha temiz ve hijyenik şartlarda kitap okumaları için hayata geçirilen gezici kütüphaneye kitapseverler yoğun ilgi gösterdi. Okumayı ve araştırmayı seven Başiskeleliler, kütüphaneden aldıkları kitapları semt meydanında açık alanda banklara oturarak kitap okumanın keyfini Kontrollü Sosyal Hayat sürecinde de sürdürdüler.

YAKLAŞIK 2000 KİTAP

Kocaeli Kültür ve Turizm Müdürlüğü İl Halk Kütüphanesi bünyesinde faaliyet gösteren Gezici Kütüphane’de yaklaşık 2000 kitap, eğitici ve öğretici amaçlı kullanılmak üzere LCD televizyon, DVD oynatıcı, internet bağlantısı bulunan dizüstü bilgisayarlar, yazıcılar, okurlar için tasarlanmış oturma grubu yer alıyor.

Vatandaşların sadece basılı bilgi kaynaklarına değil, elektronik ortamda sunulan bilgilere de erişebilmelerini sağlayan Gezici Kütüphane’de, e-devlet uygulamalarını da kullanarak işlemlerini kolaylıkla yaptılar.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.