Ulaşan Haber - Kocaeli

Vali Seddar Yavuz’un Eşi Selda Yavuz Gününü Gebze İlçemize Ayırdı

Toplumsal duyarlılık oluşturmak ve toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin sıcak ve şefkatli yüzünü yansıtmak, Devletimizin sıcak elini hissettirmek ve insanımızın gönlüne girmenin amaçlandığı "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında, Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz sosyal amaçlı ziyaret ve temaslarını Pandemi Kurallarına dikkat ederek Gebze ilçemizde gerçekleştirdi.

Editör

Haber
Editör

 

Ziyaretlerine Şırnak’ın Cudi ilçesinde askerlik görevini ifa ettiği sırada şehit olan Şehidimiz Piyade Er Ömür Ergül’ün ailesi ile Gebze İlçemizde göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan Şehidimiz Polis Memuru Nurullah Yılmaz’ın ailesini ziyaret ederek başlayan Vali Seddar Yavuz'un eşi Selda Yavuz, Şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, şehit ailelerinin her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Bayan Yavuz;  Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği ailelerinin acılarını paylaşıp, hal, hatır ve bir ihtiyaçları ya da talepleri olup olmadığını sordu.

Bayan Yavuz, şehit aileleri ziyaretlerinin ardından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişimi esnasında İstanbul Üsküdar'da çıkan olaylarda yaralanarak Gazi olan Demokrasi Gazisi Ahmet Eren ve ailesini ziyaret etti. Gazimize ve ailesine, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sorarak, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu.

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, şehit ve gazi ailesi ziyareti sonrasında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımıyla yaşamını sürdüren dokuz aileyi de ziyaret  ederek, onların sorunlarının çözümü ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti. 

“Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Gebze İlçemizde 12 aileyi ziyaret eden Bayan Selda Yavuz’a, nazik ziyaretlerinden ve hassasiyetlerinden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen aileler ; “Bizleri unutmadığı için Sayın Valimize ve değerli eşi Selda Yavuz Hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin.” dediler ve teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.