Ulaşan Haber - Kocaeli

Başiskele’nin Şanslı Çocuklarına Şenlik Programları

Başiskele Belediyesi’nin çocuklar için her mahallede kurduğu Nasreddin Hoca, Hacivat ve Karagöz gibi geleneksel Türk oyunlarının yer aldığı "Mahallemde Şenlik Var" tiyatro etkinlikleri 26 program ile tamamlandı.

Editör

Haber
Editör

 

 

Yeni dönem kontrollü sosyal hayat döneminde de koronavirüs salgını ile uzun bir süredir evlerde kalan çocuklar okulların da tedbirler kapsamında açılmayarak, uzaktan eğitim şeklinde sürmesiyle iyice sosyallikten uzaklaşmış oldu. Bu doğrultuda Başiskele Belediyesi,  hem çocukların psikolojilerini hem de süreci daha yumuşak bir algıyla yaşamaları için maske, mesafe ve hijyen kurallarını geleneksel tiyatro kahramanlarının dilinden öğreterek birbirinden güzel akşamlar yaşattılar.

26 noktada tüm mahalleri kapsayacak şekilde ortak alanları, park ve meydanlarda gerçekleşen programlar tamamlandı.

 

 

Çocuklar hem eğlendiler hem de maske, mesafe ve hijyen kurallarını eğlenceli parodiler ile öğrenmiş oldular. Başiskele Belediyesi’nin mahallelerde kurarak çocukların ayağına getirdiği bu şenlikler aynı zamanda çocukları bu dönemde iyice bağımlılaşmalarına zemin hazırlayan televizyon ve telefon, tabletlerden uzak tutmuş oldu. Zabıta Müdürlüğü de tüm etkinlikler de tedbir ve güvenlik önlemlerini alıyor. Tedbirler konusunda gerekli uyarılarda bulunuyor.

 

YARIŞMALAR VE SÜPRİZ HEDİYELER

 

Başiskele Belediyesi’nin dezenfektan tankları ve maske tedarikleri ile sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşik düzen ile küçük tiyatro gösterileri tüm çocuklar ve veliler tarafından büyük beğeni topladı. Çocuklar aynı zamanda tiyatrocuların düzenlemiş olduğu küçük yarışlar ile de birbirinden güzel sürpriz hediyeler, eğitim setleri ve balonlarını aldılar.

 

BAŞKAN ÖZLÜ” GÜZEL İŞLERİN EN ÖNEMLİ GÜCÜ ÇOCUKLAR”

 

Başiskele Belediye Başkanı M.Yasin Özlü: “ Tüm dünya ile birlikte ülkemizde örnek bir şekilde mücadelesini verdiğimiz yeni tip koronavirüs salgınla mücadele sürecinden en çok etkilenen çocuklarımız oldu. Bizler de şenlikleri çocuklarımızın ayaklarına kadar getirerek mahallelerimize kurduğumuz sahneler ile maske, mesafe ve hijyen kurallarını geleneksel kahramanlarımızın gözünden ve dilinden birbirinden güzel ve eğlenceli oyunlar ile yaşatmış olduk. Başiskele Belediyesi olarak kentimizin her yerinde sıkı denetimler gerçekleştiriyor ve tedbirlerimizi alıyoruz. Bu bağlamda kentimize kazandırdığımız, yaptığımız güzel işlerin en önemli gücünü çocuklarımızdan alıyoruz. Bu sebeple çocuklarımıza birçok etkinliğimiz daha sürecektir.” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
BİLGİ KÖPRÜSÜ’NDE İLK DÖNEM TAMAMLANDI SÜPER AVANTAJLI ERKEN KAYIT DÖNEMİ 15 ŞUBAT’TA SONA ERECEK O YAZARIN O KİTABI İNGİLTERE'DE YARIFİNALE YÜKSELDİ ÖZEL MİNİK AYAKLAR KREŞ’TE GURURLANDIRAN ZİYARET BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ’DEN 2021’E MERHABA BİLNET’E İKİ ÖDÜL ODTÜ GV'DE VELİ GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR BİLGİ KÖPRÜSÜ’NDE ÖĞRETMENLERE PASTALI KUTLAMA İZMİT BELEDİYESİ, AKMEŞELİ ÇOCUKLARI GÜLÜMSETTİ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENMEYE DEVAM EDİYOR BÜYÜKŞEHİRLE EĞİTİME SANAT ARASI BİLNET 29 EKİM SATRANÇ TURNUVASINI KAZANANLAR BELLİ OLDU “YAKTIĞIN ATEŞ HİÇ SÖNMEYECEK” BİLGİ KÖPRÜSÜ ATA’SINI ANDI ELİF İLE AYDA’YA KOLİLERLE BEBEK GÖNDERDİLER BİLGİ KÖPRÜSÜ EĞİTİM KURUMLARI’NIN CUMHURİYET ÇOCUKLARI SARKUYSAN’DAN ULUSLARARASI PROJE EVVEL ZAMANIN ŞİMDİKİ ÇOCUKLARI İZMİT BELEDİYESİNDEN ANNE VE BABALARA ÇOCUK GELİŞİMİ DESTEK PROGRAMI MUCİT DÜNYASI EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLADI BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ, KÜÇÜK DOSTLARINI UNUTMADI GÖLCÜKLÜ ÖĞRENCİLER KORONAVİRÜS’TEN KORUMANIN RESMİNİ ÇİZDİ OBEZİTEYE ERKEN YAŞTA SAVAŞ AÇTILAR BAŞİSKELE’NİN ŞANSLI ÇOCUKLARINA ŞENLİK PROGRAMLARI BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ’DE OKULA UYUM SÜRECİ KONUŞULDU ÇOCUKLAR BU PARKURLARI ÇOK SEVDİ BİLGİ KÖPRÜSÜ KİDS ANAOKULU’NDA COVİD 19 KONULU EĞİTİM SEMİNERİ BÜYÜKŞEHİR KONSERVATUVARI ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK BAŞARI BİLGİ KÖPRÜSÜ KREŞİ’NDEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ’DE “OKULUM TEMİZ” PROJESİ