Ulaşan Haber - Kocaeli

Başiskele, Bisiklet Turu ile Hem Hareketlendi Hem Şenlendi

Başiskele, 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Başiskele Belediyesi'nin düzenlediği “Bisiklet Turu” etkinliğiyle hem hareketlendi hem şenlendi.

Editör

Haber
Editör

 

 

Başiskele Belediye Başkanı M Yasin Özlü'nün de katılım gösterdiği organizasyon Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinesiyle gerçekleşirken renkli anlara sahne oldu. Başkan Özlü'nün çağrısıyla bisikletini alan gençler ve bisiklet sporunu sevenler Başiskele Belediye Hizmet Binası önünde saat 9.30'da bir araya geldiler. Yoğun ilginin olduğu etkinliğe Kocaeli Temsilcisi Mehmet Zeki Kutlu, professyonel ve amatör bisiklet sürücüleri, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.   Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe, maske takma ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen organizasyonda Başkan M. Yasin Özlü başlangıç noktasında kısa bir konuşma yaptı.

 

Başkan Özlü konuşmasında etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, “Bisiklet sporunun farkındalığını oluşturmak, spora dikkat çekmek ve Eylül ayının içerisinde güzel bir havada Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında güzel bir etkinlik yapmak için burada toplandık. Bisiklet Federasyonu Kocaeli Temsilcisi Mehmet Zeki Kutlu Hocamız da aramızda. Kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Burada yarış yapmıyoruz. Özellikle aramızda çocuklarımız da var o yüzden yavaş ve dikkati bir şekilde turumuzu tamamlayalım.” dedi.

 

4 KM'LİK PARKUR

 

Başiskele Belediyesi Ana Hizmet Binası önünden Başkan Özlü ile birlikte pedal çevirmeye başlayan bisiklet sporunu sevenler, Pınar Caddesi boyunca devam ederek Başiskele Sahili’ne inerek tüm güvenlik tedbirlerinin alındığı 4 km'lik parkuru tamamladılar. Parkur sonunda Başkan Özlü  tüm sporseverleri tebrik ederek, katılımcılara çeşitli hediyeler verdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.