Ulaşan Haber - Kocaeli

Özel Yahya Kaptan Koleji’nin LGS Başarısı

LGS sonuçları 16 Temmuz’da açıklandı. Sonuçlara göre başarı gösteren okullardan biri Yahya Kaptan Koleji… Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile başlayıp 10 yılı aşkın süredir Etüt Eğitimleri ve Dil Kursları ile devam ettirdikleri eğitim-öğretim sürecinden edinilen bilgi, birikim ve tecrübeleriyle 2019 yılında açılan Özel Yahya Kaptan Koleji’nin 8.sınıfta eğitim gören 85 öğrencisi sınava girdi.

Editör

Haber
Editör

 

20 Haziran’da yapılan ve yaklaşık 1.5 milyon öğrencinin katıldığı LGS 2020 sonuçlarının 16 Temmuz’da açıklanmasının ardından Yahya Kaptan Koleji kurucusu Adem Katanalp LGS 2020 sonuçları ile ilgili konuştu. Katanalp , “Zorlu bir maraton sürecinde 85 öğrencimizi sınava hazırladık. Yüz yüze başlayan eğitim planlamamızı, pandemi sürecinde aksatmadan devam ettirdik.  Bu dönemde Uzaktan Eğitim’e en kısa sürede geçip, bu eğitimi en başarılı ve verimli kullanan okullardan biri olduk. Bunun en güzel ispatı da velilerimizden gelen dönüşler ve LGS 2020’de öğrencilerimizin elde ettiği büyük başarıdır. Genel başarıda üst sıralarda bulunan okulumuzda %0,25’lik dilime 2, %2’lik dilime 14, %4’lük dilime 28, %10’luk dilime 57 öğrencimiz girdi. Başarımızın sırrı eğitim anlayışımıza inancımız, Takım Çalışması ve bire bir eğitim uygulayabildiğimiz 12-14 Kişilik Sınıflarımızdır. Sınav bitti şimdi tercih zamanı. Öğrencilerimizin başarılarını taçlandırmak için doğru tercih çalışmalarında da tam desteğimiz devam ediyor. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, emek veren öğrenci ve öğretmenlerimizin başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
SARKUYSAN’DAN ULUSLARARASI PROJE EVVEL ZAMANIN ŞİMDİKİ ÇOCUKLARI İZMİT BELEDİYESİNDEN ANNE VE BABALARA ÇOCUK GELİŞİMİ DESTEK PROGRAMI MUCİT DÜNYASI EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLADI BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ, KÜÇÜK DOSTLARINI UNUTMADI GÖLCÜKLÜ ÖĞRENCİLER KORONAVİRÜS’TEN KORUMANIN RESMİNİ ÇİZDİ OBEZİTEYE ERKEN YAŞTA SAVAŞ AÇTILAR BAŞİSKELE’NİN ŞANSLI ÇOCUKLARINA ŞENLİK PROGRAMLARI BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ’DE OKULA UYUM SÜRECİ KONUŞULDU ÇOCUKLAR BU PARKURLARI ÇOK SEVDİ BİLGİ KÖPRÜSÜ KİDS ANAOKULU’NDA COVİD 19 KONULU EĞİTİM SEMİNERİ BÜYÜKŞEHİR KONSERVATUVARI ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK BAŞARI BİLGİ KÖPRÜSÜ KREŞİ’NDEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ’DE “OKULUM TEMİZ” PROJESİ SEKA PARK’TA ‘DOĞADA BİLİM’ ETKİNLİĞİ PAŞADAĞ MAHALLESİ ÇOCUKLARIN KAHKAHASIYLA ŞENLENDİ OKUL ÖNCESİ KURUMLARINA COVİD-19 EĞİTİMİ BAŞİSKELE’NİN ÇOCUKLARI ÇOK ŞANSLI ÇOCUKLAR MUTLU, AİLELER MUTLU BAŞİSKELE'DE KAHKAHALI GÜNLER... “YARAMAZ NOTALAR” ÇOCUKLAR İÇİN GELİYOR GÖLCÜKLÜ ÇOCUKLAR ALKIŞI HAK ETTİ BİLGİ KÖPRÜSÜ’NDE YENİ GURUR TABLOSU ÇOCUKLAR GELENEKSEL OYUNLARLA SPOR YAPIYOR ÖZEL ÖĞRENCİLER, EĞİTİME TEDBİRLİ BAŞLIYOR GELECEĞE HAMLE SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI ÖZEL YAHYA KAPTAN KOLEJİ’NİN LGS BAŞARISI ÖZEL KALE OKULLARI YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR! ÇOCUKLARIN ÇÖMLEK DENEYİMİ ŞARTLAR DEĞİŞSE DE, SONUÇ DEĞİŞMEDİ: