Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

İşte detaylar...

Hafta sonu YKS 3 oturum şeklinde gerçekleştirildi. İlk oturum TYT dün yapıldı. Bugün ise diğer oturumlar olan AYT ve YDT gerçekleştirildi. YKS cevap anahtarı ise öğrenciler tarafından merak ile araştırılıyor. 2020 YKS cevap anahtarı ve soruları henüz açıklanmadı.

Editör

Haber
Editör

 

 

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.
YKS sonuçları ise 28 Temmuz’da açıklanacak.

BARAJ PUANLARI KAÇ OLACAK? 

TYT’de 150 ve üzeri puan alan adaylar, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebileceklerdir.

TYT’de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 170 ve üzeri olanlar, bu puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanı ile öğrenci alan ön lisans programlarını tercih edebileceklerdir.

TYT’de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 170 ve üzeri olmayan adayların sadece ön lisans programlarını tercih etme hakları bulunmaktadır. Bu adayların SAY, SÖZ, EA, DİL puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih etme hakları yoktur.

Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için de TYT puanının 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

 

Sorular ve cevapları açıklandığı zaman YKS soru kitapçığı ve cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2020/YKS/YksKilavuz14052020.pdf

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.