Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

Kale Okulları'nda kayıtlar doldu, ek kontenjan müjdesi geldi!

Hayatın yavaş yavaş normale dönmesiyle beraber Kale Okulları'nda yeni Eğitim ve Öğretim yılı kayıt yoğunluğu yaşanıyor. Sakarya ve İstanbul Tuzla'da bulunan %100 devlet destekli ücretsiz Teknik Meslek Liseleri ve Gebze'de bulunan Eskihisar Sağlık Meslek Liseleri'nde bazı alanlarının okul kontenjanları doldu. Kayıt için okul ziyareti yapan velilerden yeni okul açılması talepleri gelirken, bu talepleri değerlendiren Kale Okulları Yönetim Kurulu müjdeli haberi verdi.

Editör

Haber
Editör

Özel Kale Okulları'nın özellikle Covid-19 pandemi sürecinde hem öğrenci hem de veliler için attığı adımlardan dolayı özellikle Teknik Meslek ve Sağlık Meslek Liseleri'nde kayıt yoğunluğu yaşanıyor. Pandemi sürecinde okulların tatil olması ile beraber Kale Okulları'nın online eğitimleri, öğrencilerin kaliteli zaman geçirmeleri için düzenlenen ev içerisindeki yarışmalar ve etkinlikleri ve Türkiye geneli online deneme sınavları, hem öğrencilerin hem de velilerin yüzünü güldürmüştü. Özellikle Pandemi sürecinde kalitesini gösteren Kale Okulları,  ülkemizin bu dönemde ihtiyacı olan solunum cihazı, dezenfeksiyon ünitesi gibi bir çok ürün üretiminde ve sağlık personeli ihtiyacının karşılanmasında da rol oynayarak, kaliteli eğitim ve altyapı çalışmalarının da daima hazır olduğunu göstermişti.

KAYIT YOĞUNLUĞU YAŞANIYOR

Hayatın yavaş yavaş normale dönmesiyle beraber Kale Okulları'nda yeni Eğitim ve Öğretim yılı kayıt yoğunluğu yaşanıyor. Sakarya ve İstanbul Tuzla'da bulunan Teknik Meslek Liseleri ve Gebze'de bulunan Eskihisar Sağlık Meslek Liseleri'nde bazı alanlarının okul kontenjanları doldu. Kayıt için okul ziyareti yapan velilerden yeni okul açılması talepleri gelirken, bu talepleri değerlendiren Kale Okulları Yönetim Kurulu müjdeli haberi verdi. 

TEKNOLOJİ ÜRETEN ÖĞRENCİLER YETİŞTİRİYORUZ

Yeni okul ve yeni meslek bölümlerinin en kısa zamanda hizmete girebilmesi için çalışmalara başlandığını belirten ve veliler ile öğrencilerin bu istekleri karşısında hemen bir adım atan Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak yaptığı açıklamada ''Kale Okulları'nda okumak herkesin hakkıdır. Tüm öğrencilerimizi %100 devlet desteği ile eğitim ücreti ödemeden kaydediyoruz. Profesyonel işbirliklerimizle onları meslek sahibi olarak mezun ediyoruz. Teknoloji üreten öğrenciler yetiştiriyoruz. Bu kapsamda da velilerimiz ve öğrencilerimiz için tüm çalışmalarımızı başlatarak,  Yeni okul ve yeni meslek bölümlerinin en kısa zamanda hizmete girebilmesi adına müjdeli haberleri en yakın zamanda sizlerle paylaşacağız'' açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.