Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

Gölcük'te antikor testi başladı

Gölcük İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Çolular, ilçede yapılacak olan coronavirüse karşı toplumdaki bağışıklık oranlarını verecek antikor testlerine ilişkin açıklama yaptı. Çolular, 399 kişiye test yapılacağını duyurdu...

Editör

Haber
Editör

TARAMA PROGRAMI YAPILACAK

Gölcük İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Çolular  “Dünya Sağlık Örtütü tarafından pandemi olarak ilan edilen ve Ülkemizde de görülmekte olan COVİD-19 hastalığıyla mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İstatislik Kurumu koordinasyonun da tarama programı başlatıldı” şeklinde konuştu.

399 KİŞİYE TEST YAPILACAK

Yusuf Çolular, “İlçemizde önceden belirlenmiş 399 haneye, İlçe sağlık müdürlüğü bünyesindeki ekipler giderek hane halkından 1 kişiye belli kurallar çerçevesinde seçilecek. Bu program dahiline katılacak kişilerle anket yapılacak. COVİD -19 hastalığına ait belirti ve bulguların sorgulanması yapılacak. Daha sonra bu kişilerden boğaz, burun sürüntüsü ve kan örneği alınarak, mevcut hastalık durumu ve hastalığa karşı bağışıklık düzeyi öğrenilecek”dedi.

KURALLARA UYALIM

Çolular sözlerin şöyle tamamladı:  “Tüm Türkiye’de vaka yoğunlukları dikkate alınarak başlamış olan bu çalışma COVİD-19  hastalığıyla ilgili güncel ve sağlıklı veriler elde edilerek .  İlçemizde tam bir normal hayata geçebilmemiz için mutlaka kurallara uyalım. Maskesiz dışarıya çıkmayalım. Mesafemizi koruyalım” 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Nevin Reçber - 17 Haziran 2020 10:10
Çok çok ıyı olur hatta haneden 2 kişiye zorunlu yapılsın arayıp ıstıyonuzmu dıye soruluyormuş zorunlu olsun