Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

Ak Parti ilçe ziyaretleri...

Ellibeş, “Milletimiz, Pandemi sürecinde yapılanları görüyor” dedi.

Editör

Haber
Editör

 

 

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın’la gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerinde vatandaşların yakın ilgisiyle karşılaştıklarını belirterek, “Pandemi sürecinde hükümetimizin ve yerel yönetimlerimizin özverisini vatandaşlarımızın çok iyi gördüğüne şahit oluyoruz” dedi.

İLÇE İLÇE DOLAŞARAK
VATANDAŞLARLA BULUŞUYOR
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın’la ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Geçen hafta Gölcük, Kandıra ve Akmeşe gezildi. Akmeşe ziyaretine AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu da katıldı. Hafif yağmur altında gerçekleşen bu ziyareti Başkan Mehmet Ellibeş, “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısıyla sosyal medya hesabında paylaşmış, büyük ilgi görmüştü. Ellibeş, ilçeleri gezmeye bundan sonra da devam edeceklerini kaydetti. Pandemi sürecinde teşkilat çalışmalarına bir süre ara vermek zorunda kaldıklarını ve vatandaşlar sohbet etmeyi bu arada çok özlediklerini belirten Ellibeş, şunları söyledi:
VATANDAŞIMIZ SAĞDUYU İLE
DESTEĞİNİ AÇIKÇA İFADE EDİYOR
“Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını kısa sürede birçok ülkenin sağlık sistemini çalışmaz hale getirdi. Avrupa’nın pek çok ülkesinde hastane kapasitelerinin yetersizliği kötü manzaraların oluşmasına neden oldu. Türkiye, güçlü sağlık sistemi ve fedakar sağlık çalışanları sayesinde örnek gösterilen, nüfusa oranla sağlığa erişimde ve sağlık donanımında en iyi durumda olan ülkelerin başında gelmekteyiz. Türkiye 3 aydan fazla süredir pandemi ile mücadele ediyor. Her aşaması yüksek dikkat ve kararlılık gerektiren bu süreci başarıyla sürdürüp, normalleşme adımları atılmaya başlandı. Bizler de Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu süreçte ilçelerimizin yarısından fazlasını ziyaret edip, vatandaşlarımızla buluştuk. Esnafımıza uğruyoruz. Muhtarlarımızla görüşüyoruz. Yolda vatandaşlarımızla konuşuyoruz. Çok şükür, ülke olarak bu dönemde atılan bütün adımları vatandaşlarımız sağduyu ile değerlendirdiğinde memnuniyetini ifade ediyor. Birlik ve beraberliğimizden güç aldığımızı görüyor. Bunun devamı noktasında desteğini açıkça ifade ediyor”.
“TÜRKİYE NE YAPTIĞINI BİLİYOR, VATANDAŞIMIZ BUNU GÖRÜYOR”
Başkan Ellibeş, Pandemi döneminde vatandaşın sorunlarının her yönüyle ele alındığını da kaydetti. Bu kapsamda “Güçlü Ekonomi, Güçlü Türkiye” diyerek şuana kadar 6 milyon aileye bin TL’lik nakdi destek sağlandığını, kısa çalışma ödeneği, işsizlik ödeneği ve nakdi ücret desteği olarak 5,5 milyon aşkın vatandaşa 14 milyar 329 milyon TL kaynak aktarıldığını kaydetti. Pandemi sürecinde çiftçilerin de yanında olduklarını ve 400 Milyon TL’yi aşan avans
desteği verildiğini belirtti. Ellibeş, Borsa İstanbul’un ilk kez 13 gün kesintisiz artarak tarihinin en uzun soluklu yükselişini gerçekleştirdiğine de dikkat çekerek, “Küresel pandemiden normalleşme sürecine geçiş doğrultusunda sosyal hayatın canlanması ile oluşacak finansman ihtiyaçlarının uygun şartlarda karşılanması için Avantajlı Tüketici Krediler kapsamında; Konut Kredisi, Taşıt Kredisi, Sosyal Hayatı Destek Kredisi ve Tatil Destek Kredisi devreye alındı. Şuana kadar sadece Konut Kredisi ile 58 bin 156 vatandaşımıza 13
Milyar 73 Milyon TL kredi tahsis edildi. Temel İhtiyaç Desteği kapsamında 6 milyon 740 bin vatandaşımıza 39 milyar 727 milyon TL kaynak sunuldu. Türkiye bu süreçte ne yaptığını biliyor ve vatandaşımız da bunu görüyor. Herşeyin milletimizin sağlığı, huzuru ve mutluluğu için olduğunu biliyor” dedi.
REHAVETE KAPILMAYALIM
Ellibeş, Pandemi sonrası en büyük düşmanın rehavet olduğunu da hatırlattı. Maske, mesafe ve temizlik konusundaki hassasiyetin sürmesi gerektiğini belirterek, “Rehavetten ne kadar uzak durur ve tedbirlere titizlikle uyarsak, normalleşme o kadar güçlü olacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.