Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

İzmit'te yaşanmıştı...

Hacettepe Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan,"'Ben maskemi takmıyorum istersen yaklaşma' gibi konuşmalar son derece yanlış. Devletin yaptırım uygulaması lazım. Yavaş yavaş insanlarda aldırmamazlık görüyoruz"dedi

Editör

Haber
Editör

  

 

İzmit Gündoğdu mevkii üzerinde, dün öğle saatlerinde yanında çocuğu ile minibüse binen bir kadın yolcu, şoförün ve vatandaşların bütün uyarılarına rağmen maske takmaması sonucu tartışma yaşanmış, ortalık gerilmiş ve konu karakolda sonuçlanmıştı. İlimizde yaşanan bu olay kamuoyunun da gündemine oturdu.  İşte Hacettepe Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, CNN Türk canlı yayınında yaşanan bu olayla ilgi şu değerlendirmede bulundu:

 

SON DERECE YANLIŞ!

 

“Bu durum kabul edilemez bir şey. Bir süre sonra da insanlar da çekinmeye başlayacak. Kesinlikle devletin yaptırım getirmesi lazım. 'Ben maskemi takmıyorum istersen yaklaşma' gibi konuşmalar son derece yanlış. Devletin yaptırım uygulaması lazım. Yavaş yavaş insanlarda aldırmamazlık görüyoruz. İran da vaka sayılarını düşürmüştü. Tedbirleri kaldırmıştı. Şuanda İran ilk vaka sayılarından daha fazla vaka sayılarını görüyor. Bunun şakası yok. Maskesiz, mesafesiz yapılan her temasın bir sonucu olacaktır”

 

olay

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Ercan - 07 Haziran 2020 16:07
Saygısız insandan ne beklersin