Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

Başiskele'de Bayram Sokaklardan Evlere Sığdı

Başiskele Belediyesi, Ramazan Bayramı coşkusunu sokaklara taşıdı. Sevilen masal kahramanları ve geleneksel orta oyunu karakteri Hacivat bayram boyunca evlerinde kalan çocuklara bayram heyecanını yaşattı.

Editör

Haber
Editör

 

Ramazan Bayramı bu yıl Koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilimizde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle her yıl olduğundan daha farklı kutlandı. Başiskele Belediyesi de Başkan M. Yasin Özlü'nün talimatıyla sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan çocukların bayram coşkusunu yaşaması için harekete geçti. Masal kahramanlarından Pamuk Prenses, Kırmızı Başlıklı Kız ve geleneksel orta oyunu karakteri Hacivat kostümü giyen tiyatrocuların bulunduğu kortej Başiskele'yi mahalle mahalle sokak sokak dolaşarak Başiskeleli çocukları sevindirdi.

Büyük küçük herkesin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe çocuklar balkonlar ve pencerelerden alkışlarla eşlik ettiler ve neşeli şarkılarla doyasıya eğlendiler. Bazı çocuklar ise sevinçlerini sosyal mesafeye uyarak sokaklara taşırdı.

Ramazan Bayramı'nın 3 günü süren eğlenceli etkinlikte Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü'nün bayram tebrikleri Başiskeleliler'e iletilirken, bu eğlenceli etkinikten dolayı çocuklar ve aileleri Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ve ekibine teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.