Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

14 Yaş Altı Çocuklar Başiskele’yi Yeniden Şenlendirdi

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, uzun bir aradan sonra ilk defa sokağa çıktı.

Editör

Haber
Editör

 

 

Başiskele’de geçen hafta sonu sokağa çıkma yasağı günlerinde kendini dışarıya atan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların ardından sokağa çıkma kısıtlaması geçici olarak kaldırılan minikler, aileleriyle birlikte park ve bahçelere akın etti.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından normalleşme planına göre 0-14 yaş grubunda olanların dışarıya çıkmasına 13 Mayıs Çarşamba günü 11:00-15:00 arası izin verileceğinin açıklanmasının ardından bu zorlu süreçte halk sağlığı için canla başla çalışan Başiskele Belediyesi, bugünün öncesinde ilçedeki tüm park ve bahçeleri, sokağa çıkacak çocuklar için hazırladı. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatı doğrultusunda harekete geçen belediye dezenfektan ekipleri, ilçede bulunan tüm parkları insan sağlığına zararsız dezenfektanlı özel solüsyon ile dezenfekte etti.

 

Bugün saat 11.00'den itibaren aileleriyle sokağa çıkan çocuklar, maskelerini takarak sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde parklarda, yeşil alanlarda ve oyun sahalarında gönüllerince eğlendiler. Yaklaşık 40 gün sonra evlerinden çıkan minik Başiskeleliler, dezenfekte edilen parklarda salıncaklarda sallandılar, kaydıraklardan kayındılar, bisiklet sürdüler, top oynadılar, arkadaşlarıyla sohbet ettiler. Çocukların mutluluğu gözlerine yansırken bazı kız çocuklarının piknik yaptıkları kameraya yansıdı. Başiskele’nin şanslı çocukları Kocaeli’nin en güzel sahillerinden biri olan Başiskele Sahili’nde de aileleriyle son dakikaya kadar gezdiler.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.