Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

Başiskele’de Okuma-Yazma Seferberliği’nde Durmak Yok

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ülke genelinde başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği Başiskele’de tüm hızıyla devam ediyor.

 

 

 

“Sosyal Belediyecilik” anlayışıyla ilçede önemli projeler hayata geçiren Başiskele Belediyesi, ilçenin dört bir köşesinde faaliyet gösteren semt konaklarındaki hayat boyu öğrenme programlarına Başiskeleliler yoğun ilgi gösteriyor.

 

Başiskele Belediyesi’nin 7’den 77’ye her kesimin eğitimi için çabaları, semt konaklarında karşılığını buluyor. Başiskele Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinin öğretileriyle Vezirçiftliği Semt Konağı’nda yeni eğitim ve öğretim döneminde açılan Okuma-Yazma Kursu’nda Başiskeleli kadınlar eğitimlerini sürdürüyor. Kurslar süresince öğrenme motivasyonunu artırmayı hedefleyen eğitimciler, çeşitli etkinliklerle kursiyerler arasında rekabeti ve öğrenme motivasyonunu artırıyor. Son olarak yapılan “Duyduğumu Yazıyorum" etkinliğinde birinci olan kursiyerimiz ödüllendirildi.

 

Ücretsiz olarak verilen eğitimlerde okuma yazma kurslarının yaş ortalaması 60 iken katılımcıların çoğunluğu kadınlardan oluşuyor. Eğitimlerine devam eden kursiyerler, başarıyla tamamladıkları eğitimlerinin ardından okuma yazma belgesine de sahip oluyorlar. Çeşitli nedenlerden dolayı çocukken erişemedikleri okuma yazma öğrenme fırsatını bulamayan kursiyerler, bu eğitim fırsatını güzel ve nezih bir ortamda kendilerine sunan Başiskele Belediyesi’ne teşekkür ettiler. 

 

Semt Konakları’nın Başiskeleliler için eğitim, dayanışma, paylaşma, sosyalleşme imkânı sunduğunu belirten Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Semt Konakları’nın kapılarının her yaştan her kesimden vatandaşa açık olduğunu söyledi. Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında yürütülen eğitimler kapsamında Başiskele’de okuma yazma bilmeyen kalmayacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.