Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

Cumhuriyet Coşkusu Türk Halk Müziği Konseriyle Devam Etti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İzmit Belediyesi Gençlik Korosu “Cumhuriyet Konseri” sanat severlerden tam not aldı.

 

 

İzmit’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri dolu dolu devam ederken İzmit Belediyesi Gençlik Korosu’nun gerçekleştirdiği “Cumhuriyet Konseri” sanat severlerden tam not aldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri paydaşlarından Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın katkılarıyla oda binasında gerçekleşen konsere İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eşi Murat Hürriyet, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, KSMMMO Başkanı Mustafa Taşpınar ve İzmit halkı katıldı.

 

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ TÜRKÜLER SESLENDİRİLDİ

 

Cumhuriyet Konseri kapsamında 34 sanatçının yer aldığı şef Kenan Serhat İnce önlüğünde İzmit Belediyesi Gençlik Korosu toplamda 14 eser seslendirdi. Ağırlıklı olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirildiği konserde kahramanlık türküleri de seslendirilerek konsere katılan İzmitlilere güzel bir akşam yaşatıldı. Konserin ardından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve KSMMMO Başkanı Mustafa Taşpınar, şef Kenan Serhat İnce’ye çiçek ve plaket takdim etti.

 

PAYDAŞ OLMAK BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ

 

Konserin ardından konuşan KSMMMO Başkanı Mustafa Taşpınar, “Öncelikle İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e çok teşekkür ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde İzmit Belediyesi’nin bizleri paydaş olarak alması bizleri çok mutlu etti. Şimdiye kadar böyle bir şey olmamıştı. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

CUMHURİYET BİRLEŞTİRİCİDİR

 

Ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Ne mutlu kentimizin bize kentimizin her köşesinde milli duygularımızı birlikte paylaşmaya çalışıyoruz. Bu bayramda dedik ki kentimizin STK’larıyla, odalarımızla, kıymetli başkan ve yöneticilerimizle hep birlikte planlayım ve birlikte kutlayalım. Çünkü Cumhuriyet birleştiricidir. Cumhuriyet bizi biz yapan, milleti millet yapandır” dedi.

 

MİLLİ BAYRAMLARIMIZI LAYIKIYLA KUTLAYACAĞIZ

 

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “İstedik ki Cumhuriyet hep yaşasın, Cumhuriyetin değerleri gelecek kuşaklara nesillere aktarılsın. Layıkıyla milli bayramlarımızı kutlayacağız. Bu sene daha başlangıç bundan sonra bütün milli bayramlarımızı millet olarak kutlamaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun. Daha nice yıllara” ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Fanatik - 06 Mayıs 2020 11:44
Eski haberci olarak sizi takip ediyorum. Daha çok haber yapmalısınız. Teşekkürler, iyi yayınlar
KÖRFEZ’DE HACİVAT VE KARAGÖZ SOKAĞA İNDİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NTV'YE KONUŞTU FATİH SULTAN MEHMET HAN GEBZE’DE DUALARLA ANILDI "ANNEM BAŞROLDE, BEN YÖNETMEN OLDUM" BAŞİSKELE’Yİ MİNİK RESSAMLARIN RESİMLERİ RENKLENDİRİYOR İZMİT BELEDİYESİ MÜZİSYENLERİ UNUTMADI TÜRSAB’TAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK ÜNLÜ MODACI HAYATINI KAYBETTİ BÜYÜKŞEHİR ŞEHİR TİYATROLARI ÇOCUKLARA BAYRAM HAVASI YAŞATTI “AİLEMİZLE EVİMİZ OKULUMUZ” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI GÖLCÜK BELEDİYESİ’NDEN 100 YILDA ANLAMLI ETKİNLİK İZMİT BELEDİYESİ 23 NİSAN’I MİNİ TIR’DAN COŞKUYLA KUTLAYACAK ŞEHİR TİYATROLARI PERSONELİNDEN ANLAMLI DESTEK ŞEHİR TİYATROSU 2 YENİ OYUNLA YİNE EVLERİNİZE KONUK OLACAK BÜYÜKŞEHİR ETKİNLİKLERİNE VERİLEN ARA 15 HAZİRAN TARİHİNE UZATILDI MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BİTHYNİA ÇİZGİ ROMAN SERİSİ TARİHİ GAR’DA, ‘ROMA’DAN GÜNÜMÜZE’ HEYKEL SERGİSİ KARTEPE'NİN MUHTEŞEM KÜTÜPHANESİ OLACAK 44. TURİZM HAFTASI İÇİN İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ DJ VİLDAN İZMİTLİ KADINLARI EĞLENDİRECEK PROF. DR. DURSUN’UN ADI HEREKE’DE YAŞATILIYOR BAŞKAN ÖZLÜ ŞANLIURFALILAR DERNEĞİ'NİN SIRA GECESİ’NE KATILDI GÖLCÜKLÜ ÖĞRENCİLER USTALARIYLA BULUŞTU “80 GÜNDE DEVR-İ ALEM” İZLEYENLERİNE KOMEDİ ZİYAFETİ ÇEKTİ MÜZEDE SEVGİLİLER GÜNÜ BULUŞMASI İZMİT BELEDİYESİNDEN KOCAELİ FEN LİSESİNE MÜZİK SINIFI FİZİK PROFESÖRÜNDEN DANTEL SERGİSİ YAMEN’E İMZALI KİTAP ‘MEZOPOTAMYA TURU’ HÜRRİYET’TEN İZMİT’TE SANAT İÇİN HAFTA SONU MESAİSİ KADEM KOCAELİ’DE GÖNÜL ATÖLYELERİ DEVAM EDİYOR