21 Ocak 2020 Salı

BAŞİSKELE OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINA HAZIR

Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde yaz boyunca hummalı bir şekilde çalışarak sokak ve caddelerdeki yağmur suyu mazgallarını yeniledi.

 

 

Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yıl boyu yoğun yağış alan bölgelerde su baskını ve yollarda oluşan su birikintisi manzaralarını ortadan kaldırmak amacıyla yağmur suyu mazgallarına bu yaz neşter vurdu.

 

2545 MAZGAL YENİLENDİ

 

Yaşanabilecek su baskınlarına karşı yağmur suyunun rögarlara hızlı bir şekilde akışını sağlamak için Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yoğun bir çalışma gerçekleştirerek hem yağmur suyu deşarj ana arterlerinde biriken kaba çöpleri temizledi hem de 2545 yağmur suyu mazgalını yeniden beton atarak yeniledi. Ekipler ayrıca ilçe genelinde yeni açılan yollara ve gerekli olan yerlere yağmur suyu mazgalları ilave edildi. Kırık mazgalları da değiştiren ekipler,  yağmur suyu mazgallarını asfalta sabitleyerek araç sürücüleri ve yayalar için daha güvenli ulaşım olanağı sağlıyor.

 

Belediye ekipleri, yağışlı havalarda yollarda biriken sel sularının tahliyesini sağlayan yağmur suyu kanallarında biriken çöpleri, gazelleri ve çamurları da temizliyor.

 

BAŞKAN ÖZLÜ: “TEMİZ ÇEVRE, MUTLU KENT”

 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Şiddetli yağışlar sonrası vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için yağmur suyu mazgallarının temizlenme ve yenilenmesi çalışmalarını tüm yaz boyunca sürdürdük. Gerekli yerlere ilave yağmur suyu mazgalları da ilave ettik. Amacımız, muhtemel yoğun yağışlardan kaynaklanabilecek tıkanıklıklar nedeniyle olası sel ve su taşkınlarına karşı erken önlem almak ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamasının önüne geçmektir.” dedi.

 

Çevre temizliğine de dikkat çeken Başkan Özlü, “Temiz bir Başiskele ve çevre için, aynı zamanda mutlu komşular ve huzurlu kent sakinleri için her türlü çalışmalarımızı planlıyoruz. Bu doğrultuda tüm komşularımızdan ricamız da sel taşkınlarına sebebiyet verecek tıkanmalara sebebiyet vermemek için çöplerin ızgara ve yağmur suyu hatlarına vatandaşlarımız tarafından atılmaması konusunda duyarlı olmalarıdır.” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Kocaeli Ulaşan Haber Gazetesi

Adres: İZMİT - KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40

https://www.metropoltr.com/ https://www.maxicasinotr.com/