14 Kasım 2019 Perşembe

BAŞİSKELE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ VELİLERİN İLGİ ODAĞI

Kocaeli’nin ilk ve tek çocuk üniversitesi Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için kesin kayıtlara veliler yoğun ilgi gösterdi.

                                                                                                                                        

 

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi ve Başiskele Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen ve gelecek nesillere ışık tutan Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde kesin kayıtlar geçen hafta başlarken, anne-babalar yetenekli çocuklarını kayıt yaptırmak için üniversiteye akın etti.Başiskele’de eğitim ve öğretime, geleceğin teminatı çocuklara büyük önem veren Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Başiskele Çocuk Üniversitesi’ne ilçe dışından da yoğun talebin olması dolayısıyla kapasitesinin artırılması için ek bir bina daha tahsis etti. Başkan Özlü’nün talimatıyla ek bir binaya kavuşacak Başiskele Çocuk Üniversitesi 650 kişilik kocaman bir aile olacak. Bu aileye çocuklarını dahil ederek çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olmasını isteyen veliler, yeni dönemde Başiskele Çocuk Üniversitesi’nin kesin kayıtlarına geçen yıllara göre iki kat daha fazla yoğun ilgi gösterdiler.

 

BAŞİSKELE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ BÜYÜYOR

 

2019-2020 eğitim-öğretim döneminde 650 kişilik büyük bir aile olacak olan ve 1., 2. ve 3. Kademe eğitimlerini aynı çatı altında verecek büyüklükteki yeni binanın da hizmete girmesiyle Başiskele Çocuk Üniversitesi Kocaeli’de adından daha çok söz ettirecek.Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde eğitimlerin Eylül ayında başlayıp 8 Ay (32 Hafta) sürmesi ve Haziran ayında da sona ermesi planlanıyor.Başiskele Çocuk Üniversitesi'nde 8-12 yaş arasındaki özel yetenekli çocuklara, okul dışında kalan zamanlarında eğitim veriliyor. Öğrencilerin zihinsel ve bedensel gelişimlerinin desteklendiği, merak, öğrenme ve girişimciliklerine zemin oluşturan ileri düzeyde öğrenme ortamlarının sunulduğu örnek bir proje olan Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde öğrenciler birçok bilgiyi deneyimleyerek öğrenme fırsatı bulacak. Bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazanma imkanı bulacak öğrenciler, ayrıca yeteneklerini keşfetmeleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim desteği almaları konusunda bilinçlenecek.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Kocaeli Ulaşan Haber Gazetesi

Adres: İZMİT - KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40

https://www.metropoltr.com/ https://www.maxicasinotr.com/