Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

BAŞİSKELE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ VELİLERİN İLGİ ODAĞI

Kocaeli’nin ilk ve tek çocuk üniversitesi Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için kesin kayıtlara veliler yoğun ilgi gösterdi.

                                                                                                                                        

 

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi ve Başiskele Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen ve gelecek nesillere ışık tutan Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde kesin kayıtlar geçen hafta başlarken, anne-babalar yetenekli çocuklarını kayıt yaptırmak için üniversiteye akın etti.Başiskele’de eğitim ve öğretime, geleceğin teminatı çocuklara büyük önem veren Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Başiskele Çocuk Üniversitesi’ne ilçe dışından da yoğun talebin olması dolayısıyla kapasitesinin artırılması için ek bir bina daha tahsis etti. Başkan Özlü’nün talimatıyla ek bir binaya kavuşacak Başiskele Çocuk Üniversitesi 650 kişilik kocaman bir aile olacak. Bu aileye çocuklarını dahil ederek çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olmasını isteyen veliler, yeni dönemde Başiskele Çocuk Üniversitesi’nin kesin kayıtlarına geçen yıllara göre iki kat daha fazla yoğun ilgi gösterdiler.

 

BAŞİSKELE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ BÜYÜYOR

 

2019-2020 eğitim-öğretim döneminde 650 kişilik büyük bir aile olacak olan ve 1., 2. ve 3. Kademe eğitimlerini aynı çatı altında verecek büyüklükteki yeni binanın da hizmete girmesiyle Başiskele Çocuk Üniversitesi Kocaeli’de adından daha çok söz ettirecek.Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde eğitimlerin Eylül ayında başlayıp 8 Ay (32 Hafta) sürmesi ve Haziran ayında da sona ermesi planlanıyor.Başiskele Çocuk Üniversitesi'nde 8-12 yaş arasındaki özel yetenekli çocuklara, okul dışında kalan zamanlarında eğitim veriliyor. Öğrencilerin zihinsel ve bedensel gelişimlerinin desteklendiği, merak, öğrenme ve girişimciliklerine zemin oluşturan ileri düzeyde öğrenme ortamlarının sunulduğu örnek bir proje olan Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde öğrenciler birçok bilgiyi deneyimleyerek öğrenme fırsatı bulacak. Bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazanma imkanı bulacak öğrenciler, ayrıca yeteneklerini keşfetmeleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim desteği almaları konusunda bilinçlenecek.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Fanatik - 06 Mayıs 2020 11:44
Eski haberci olarak sizi takip ediyorum. Daha çok haber yapmalısınız. Teşekkürler, iyi yayınlar
HAZİRAN AYI BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BAYRAM ÖNCESİ YATACAK MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA... GENÇLERİN İSTEDİĞİ KİTAPLAR EVLERİNE KADAR GELİYOR BİLGİ KÖPRÜSÜ’NDE EĞİTİM ONLİNE SİSTEMLE DEVAM EDİYOR BAŞKAN BÜYÜKAKIN ‘’BİZİM DAVAMIZ MEMLEKETE HİZMET DAVASIDIR’’ UZAKTAN EĞİTİM 31 MAYIS'A KADAR DEVAM EDECEK BİLNET KOCAELİ YERLEŞKESİ, DEZENFEKTAN DA ÜRETİYOR BİLNET, İLK MASKELERİ TESLİM ETTİ SAĞLIKÇILARA BİR DESTEK DE BİLNET KOCAELİ’DEN GELDİ ÖĞRETMENLERE ‘SIFIR ATIK’ EĞİTİMİ VERİLDİ DOĞAL GÜZELLİKLERİMİZİ MERKEZ ALACAĞIZ BAŞKAN SEZER ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ KOLTUĞUNU ÖZEL ÖĞRENCİLERE BIRAKTI! ÖĞRETMENLERİN VERDİĞİ 10 GÜNLÜK SÜRE DOLDU. KâĞIT MÜZESİ VE BİLİM MERKEZİ BİLGİEVLERİNİ AĞIRLIYOR KARTEPE’DE İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI SÖĞÜT,”EN ÖNEMLİ YATIRIM, EĞİTİME YAPILANDIR” BİLGİEVLERİ KAYITLARINA YOĞUN İLGİ OFİSTE KİTAP VAR! BAŞİSKELE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ VELİLERİN İLGİ ODAĞI BİLNET’Lİ KOCAELİ 1.Sİ, BİLKENT HUKUK’A GİTTİ UĞUR OKULLARI BAŞKAN ÖZLÜ'YÜ ZİYARET ETTİ KO-MEK ÖĞRETMEKLE YETİNMEZ KÖRFEZ’DE ÇEVRECİ OKULLARA ÖDÜL İZMİT’İN 17 YILLIK TECRÜBEYE SAHİP MARKASI BİR YIL PARA BİRİKTİRDİ BAVULUNU KİTAP İLE DOLDURDU ODTÜ KYÖD-KYÖV'DE ÖĞRETMEN ATÖLYE ÇALIŞMALARI GEBE OKULUNDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR ERCAN YAMEN ÜNİVERSİTELİLERLE BULUŞTU ÖZEL BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ’NİN 8 MART DUYARLILIĞI