Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

“Körfez, Anadolu’nun kültür mozaiği”

Hafta sonu İlimtepe’de gerçekleştirilen Kadırga Şenliği’nde konuşan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Adeta Anadolu’nun bir mozaiği olan Körfez’deki farklı kültürler bizim en büyük zenginliğimiz” dedi

 

 

 

Körfez’deki Karadenizliler, hafta sonu İlimtepe’deydi. Bu yıl 25.’si düzenlenen Kadırga Şenliği’ne katılanlar, akşam saatlerine kadar bol bol horon tepti. İlimtepe Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda Karadenizli katıldı.

 

BİRLİKTELİĞİMİZİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

Karadenizliler Derneği Başkanı Hasan Yazıcı, Körfez Trabzonlular Derneği Başkanı Adem Akova, Trabzon Arpalı Köyü Derneği Başkanı Adem Virdil’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Anadolu’nun farklı illerinden gelip Kocaeli’ne yerleşen vatandaşlarımız, kendi kültürlerini yaşatıyor. Buna en güzel örneklerden birisi de Karadenizli vatandaşlarımız.

 

ZENGİNLİK OLARAK GÖRÜYORUZ

Bizler Körfez’de farklı kültürlerin bir arada yaşamasını, geleneklerini göreneklerini yaşatmasını önemsiyoruz ve zenginlik olarak görüyoruz. Bu zenginliklerin yaşaması için de her zaman olduğu gibi desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. Başkan Şener Söğüt’ün ardından Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can ve Milletvekili İlyas Şeker de konuşma gerçekleştirdi.

 

HORONA DOYDULAR

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Ülkemizin her şehrinden insanlarımız Körfez’de ikamet ediyor. Güzel ülkemizin her bir ilinden gelen hemşerilerimiz kendi  kültürel güzelliklerini yaşatıyorlar. Bu birlik ve ve beraberliğimiz devam etsin” dedi. Konuşmaların ardından Sabiha Altunay, Yılmaz Kasapoğlu, Ahmet Ekşioğlu, Mesut Çakır ve Ziver Çakır’ın sahne aldığı etkinlikte Karadenizliler bol bol horon tepti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
KÖRFEZ’DE HACİVAT VE KARAGÖZ SOKAĞA İNDİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NTV'YE KONUŞTU FATİH SULTAN MEHMET HAN GEBZE’DE DUALARLA ANILDI "ANNEM BAŞROLDE, BEN YÖNETMEN OLDUM" BAŞİSKELE’Yİ MİNİK RESSAMLARIN RESİMLERİ RENKLENDİRİYOR İZMİT BELEDİYESİ MÜZİSYENLERİ UNUTMADI TÜRSAB’TAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK ÜNLÜ MODACI HAYATINI KAYBETTİ BÜYÜKŞEHİR ŞEHİR TİYATROLARI ÇOCUKLARA BAYRAM HAVASI YAŞATTI “AİLEMİZLE EVİMİZ OKULUMUZ” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI GÖLCÜK BELEDİYESİ’NDEN 100 YILDA ANLAMLI ETKİNLİK İZMİT BELEDİYESİ 23 NİSAN’I MİNİ TIR’DAN COŞKUYLA KUTLAYACAK ŞEHİR TİYATROLARI PERSONELİNDEN ANLAMLI DESTEK ŞEHİR TİYATROSU 2 YENİ OYUNLA YİNE EVLERİNİZE KONUK OLACAK BÜYÜKŞEHİR ETKİNLİKLERİNE VERİLEN ARA 15 HAZİRAN TARİHİNE UZATILDI MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BİTHYNİA ÇİZGİ ROMAN SERİSİ TARİHİ GAR’DA, ‘ROMA’DAN GÜNÜMÜZE’ HEYKEL SERGİSİ KARTEPE'NİN MUHTEŞEM KÜTÜPHANESİ OLACAK 44. TURİZM HAFTASI İÇİN İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ DJ VİLDAN İZMİTLİ KADINLARI EĞLENDİRECEK PROF. DR. DURSUN’UN ADI HEREKE’DE YAŞATILIYOR BAŞKAN ÖZLÜ ŞANLIURFALILAR DERNEĞİ'NİN SIRA GECESİ’NE KATILDI GÖLCÜKLÜ ÖĞRENCİLER USTALARIYLA BULUŞTU “80 GÜNDE DEVR-İ ALEM” İZLEYENLERİNE KOMEDİ ZİYAFETİ ÇEKTİ MÜZEDE SEVGİLİLER GÜNÜ BULUŞMASI İZMİT BELEDİYESİNDEN KOCAELİ FEN LİSESİNE MÜZİK SINIFI FİZİK PROFESÖRÜNDEN DANTEL SERGİSİ YAMEN’E İMZALI KİTAP ‘MEZOPOTAMYA TURU’ HÜRRİYET’TEN İZMİT’TE SANAT İÇİN HAFTA SONU MESAİSİ KADEM KOCAELİ’DE GÖNÜL ATÖLYELERİ DEVAM EDİYOR