17 Şubat 2020 Pazartesi

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 365 GÜN SICAK YEMEK HİZMETİ

Başiskele'de sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın güzel bir örneği olan Halil İbrahim Sofrası Aşevi’nin sıcak yemek hizmeti devam ediyor.


         
 
Başiskele Belediyesi, hayırsever vatandaşların bağışları ve destekleriyle yapılan sıcak yemek hizmetiyle ilçede bulunan ihtiyaç sahiplerinin gönüllerinde taht kuruyor.

Yılın 12 ayında devam eden hizmetten Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü "Yardım Komisyonu" tarafından tespit edilen yemek yapamayacak durumda olan ve kimsesiz yardıma muhtaç kişi ve aileler faydalanıyor. Yıl boyunca Başiskele’de 30 haneye ve onlarca kişiye hizmet verilen aşevinde, usta aşçılar her gün sağlıklı ve hijyenik ortamda 2 öğün 3 çeşit yemek çıkarılarak, ihtiyaç sahibi kişi ve ailelerinin evlerine kadar götürülüyor. İhtiyaç sahibi kişilerin rencide olmaması için gizlilik prensibine azami dikkat edilen Halil İbrahim Sofrası Aşevi hizmetiyle Başiskele Belediyesi, ilçede dayanışma ve yardımlaşma kültürünü tüm yıla yayıyor.

BAŞİSKELE’DE AŞEVİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “"Sosyal belediyeciliğin anlamlı bir uygulaması olan aşevimizle, ilçede bulunan ihtiyaç sahibi komşularımızın sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ hadis-i şerifi şiarıyla komşularımızı aç ve açıkta bırakmamak için büyük gayret gösteriyoruz.  Bu hizmetimizi yaparken de alan elin de, veren elin de birbirini görmemesine özen gösteriyoruz. İhtiyaç sahibi komşularımızın hayır duaları sayesinde dayanışma ve kaynaşmamız artacak ve hep birlikte ilçemize daha güzel hizmetler edeceğiz.” dedi. 

Halil İbrahim Sofrası Aşevi’nde ilçede ikamet edip cenazesi olan hanelere istekleri doğrultusunda taziye yemekleri de hazırlanarak dağıtımları gerçekleştiriliyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Kocaeli Ulaşan Haber Gazetesi

Adres: İZMİT - KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40

https://www.metropoltr.com/ https://www.maxicasinotr.com/