06 Aralık 2019 Cuma

BAŞİSKELE’DE BAYRAM GELENEĞİ BOZULMADI

Başiskele Belediyesi, her bayram arefesi olduğu gibi bu bayram arefesi de geleneği bozmadı. Başiskele Belediyesi, mezarlık ziyaretine gelen vatandaşa ücretsiz mevsimlik süs çiçeği dağıttı.

 

 

Başiskele’de vefat eden yakınlarını kabirleri başında ziyarete gelen vatandaşlar Başiskele Belediyesi’nin mezarlık girişlerinde dağıttığı mevsimlik çiçeklerle önce mezarlıkları renklendirdiler, daha sonra vefat eden yakınlarına Kur’an-ı Kerim okuyup dualar ettiler. Kurban Bayramı öncesi Başiskele’deki mezarlıklara akın eden 7’den 70’e vatandaşlar, Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla mezarlıklarda dağıtılan ücretsiz çiçekleri yakınlarının mezarlarına diktiler.

4000 ÇİÇEK DAĞITILDI

İlçede bulunan 9 mezarlıkta begonya çiçek türünden değişik renklerden 4000 adet çiçeği vatandaşlara dağıtan Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların kabir ziyaretlerini rahatlıkla yapabilmeleri için mezarlıklarda hazır bulundu. Vatandaşların gerek duyacağı oturma taburelerinden su bidonlarına, bahçe toprağından çapaya kadar tüm malzemeleri hazır eden ekipler, vatandaşlara her türlü kolaylığı sağladılar.  Mezarlık girişlerinde dağıtılan çiçekleri mezar başlarına eken vatandaşlar, yapılan bu hizmetten dolayı Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’ye ve ekibine teşekkür ederek, hayır dualarda bulundular.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Kocaeli Ulaşan Haber Gazetesi

Adres: İZMİT - KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40

https://www.metropoltr.com/ https://www.maxicasinotr.com/