Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

KÖRFEZ’DE ÇEVRECİ OKULLARA ÖDÜL

Körfez’de okullar arası düzenlenen elektronik atık, ambalaj ve pil toplama yarışması sonuçlandı. 10.’su düzenlenen yarışmada en çok atık pil toplayan okul; General Edip Bayoğlu İlkokulu oldu

 

 

Körfez’de Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında önemli bir program gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez Kaymakamlığı ve Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen okullar arası ambalaj, atık pil ve elektronik atık toplama yarışmalarında dereceye giren okullara ödüllerin verildiği programda, yılın temizlik işçileri de seçildi. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, özel öğrencilerin gösterisi de büyük alkış aldı.

 

EN ÖZEL GÖSTERİ

Programa; Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Günün anlamını belirten konuşmaların ardından özel eğitim öğrencileri tarafından hazırlanan defile gerçekleştirildi. Hemen ardından da ‘Gökyüzü Kimin?’ konulu görsel sunu izletildi. Çevre konulu skeç ve anasınıfı öğrencilerinin şapka defilesi de büyük beğeni topladı.

 

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ

Gösteriler sonrasında 10. Atık Pil Toplama Yarışması’nda dereceye giren okullara ödülleri verildi. Yarışmada birinci General Edip Bayoğlu İlkokulu olurken, ikinci Körfez Nene Hatun İlkokulu, üçüncü de Hereke Nuh Çimento İlkokulu oldu. Okul yöneticilerine ödüllerini Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can verirken, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli olan ve ‘yılın personeli’ seçilen üç isme de ödüllerini Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt takdim etti. Finalde sergilenen ve geri dönüşüm malzemeleri ile hazırlanan gösteri izleyenler tarafından ayakta alışlandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
HAZİRAN AYI BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BAYRAM ÖNCESİ YATACAK MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA... GENÇLERİN İSTEDİĞİ KİTAPLAR EVLERİNE KADAR GELİYOR BİLGİ KÖPRÜSÜ’NDE EĞİTİM ONLİNE SİSTEMLE DEVAM EDİYOR BAŞKAN BÜYÜKAKIN ‘’BİZİM DAVAMIZ MEMLEKETE HİZMET DAVASIDIR’’ UZAKTAN EĞİTİM 31 MAYIS'A KADAR DEVAM EDECEK BİLNET KOCAELİ YERLEŞKESİ, DEZENFEKTAN DA ÜRETİYOR BİLNET, İLK MASKELERİ TESLİM ETTİ SAĞLIKÇILARA BİR DESTEK DE BİLNET KOCAELİ’DEN GELDİ ÖĞRETMENLERE ‘SIFIR ATIK’ EĞİTİMİ VERİLDİ DOĞAL GÜZELLİKLERİMİZİ MERKEZ ALACAĞIZ BAŞKAN SEZER ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ KOLTUĞUNU ÖZEL ÖĞRENCİLERE BIRAKTI! ÖĞRETMENLERİN VERDİĞİ 10 GÜNLÜK SÜRE DOLDU. KâĞIT MÜZESİ VE BİLİM MERKEZİ BİLGİEVLERİNİ AĞIRLIYOR KARTEPE’DE İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI SÖĞÜT,”EN ÖNEMLİ YATIRIM, EĞİTİME YAPILANDIR” BİLGİEVLERİ KAYITLARINA YOĞUN İLGİ OFİSTE KİTAP VAR! BAŞİSKELE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ VELİLERİN İLGİ ODAĞI BİLNET’Lİ KOCAELİ 1.Sİ, BİLKENT HUKUK’A GİTTİ UĞUR OKULLARI BAŞKAN ÖZLÜ'YÜ ZİYARET ETTİ KO-MEK ÖĞRETMEKLE YETİNMEZ KÖRFEZ’DE ÇEVRECİ OKULLARA ÖDÜL İZMİT’İN 17 YILLIK TECRÜBEYE SAHİP MARKASI BİR YIL PARA BİRİKTİRDİ BAVULUNU KİTAP İLE DOLDURDU ODTÜ KYÖD-KYÖV'DE ÖĞRETMEN ATÖLYE ÇALIŞMALARI GEBE OKULUNDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR ERCAN YAMEN ÜNİVERSİTELİLERLE BULUŞTU ÖZEL BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ’NİN 8 MART DUYARLILIĞI