14 Kasım 2019 Perşembe

BOYA KÜPÜ ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

Değrmendere Yalı sokakta hizmetini sürdüren Boya Küpü Tasarım atölyesi yaptıkları etkinliklerle büyükten küçüğe herkesin sanat adına beğenisini kazanmayı sürdürüyor.

 

 

Bu kez ilköğretim okullarının aranan  sanat tercihi  adresi olmak için çok güzel çalışma etkinlikleri organize ediyor. Uluslar arası Ressam Ayşegül Akın ve birlikte arkadaşları yine atölye öğretmenleri Ayşegül Sözen ve  Ebru Egüz işyerlerinde tamamen kendi tasarımları olan çalışmalarda yağlı boya tablo ahşap boyama mutfak ve salon panoları taş boyama çini işleri yer alıyor. Tasarım atölyesi özelikle Gölcük ve Değirmendere'den tüm hanımların ilgi odağı olup el sanatları konusunda çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriliyorlar.

 

Boya Küpü Tasarım Atölyesi  her hafta içi ve sonu yetişkinler ve çocuklar için workshop çalışmasıyla hizmet verirken, bu kez okullardan yoğun talep alınca severek bu talebe de cevap vermeye başladı. Minik eller bu kez de yazı kalemi yerine  boya fırçası alarak taş  boyama  tabloları yaptırıldı. İlk Etapta Gölcük Topcular Mahallesinde Turgut Özal  İlköğretim okulunda  40 kişilik  2. Sınıflara, daha sonra yine Gölcük Değirmender Yüzbaşılar Mahallesi/nde Donanma İlkokulu 2. sınıflara taş boyama yaptırıldı.

 

Sınıf öğretmenleri nezaretinde yaptırılan taş boyama  tablo öğrenci velilerini de çok  memnun etti. Yıl sonuna kadar okul etkinliklerinin devam edeceğini beliren Ayşegül Akın, Ayşegül Sözen ve Ebru Egüz projeyle ilgili olarak şunları söyledi; "Bütün malzemeler Boya Küpü Atölyesi  tarafından öğrencilere teğmin edilmekle birlikte tek hedefimiz minik öğrencilerimize boyama sanatının bu türlü etkinliklerle el yatkınlığı artırmak ve sanat sever gençler yetiştirmek"

 

 
 
 
 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Kocaeli Ulaşan Haber Gazetesi

Adres: İZMİT - KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40

https://www.metropoltr.com/ https://www.maxicasinotr.com/